Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Serbest Bölge Müdürü Son Çıkan KHK ile Memuriyetten İhraç Edildi!

Kayseri Serbest Bölge Müdürü Son Çıkan KHK ile Memuriyetten İhraç Edildi!

Kayseri Serbest Bölge Müdürü Necdet İnat’ın, en son çıkmış olan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile memuriyetten direkt olarak ihracı yapıldı. Aynı zamanda gelen son KHK ile birlikte MEB kapsamında çalışmakta olan 61 adet öğretmen ve Erciyes Üniversitesi’nde görev yapmakta olan 7 akademisyen görevden ihraç edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan 686 sayılı KHK ile birlikte toplam olarak 4.464 kişi memuriyetten direkt olarak ihraç edilmiş durumda. Bu kapsamda Kayseri üzerinde ihracı yapılmış olanlar içerisinde Kayseri Serbest Bölge Müdürü Necdet İnal ile MEB kapsamındaki müfettişlerinden birisi olan Turan Çavdar’da kendini gösteriyor.

Kayseri’de yapılan en çok memuriyetten ihraç ise MEB kapsamında oluştu. Son gelen KHK ile beraber Kayseri Serbest Bölge Müdürü Necdet İnal meslekten kovulurken, Ekonomi Bakanlığı çerçevesinde görevli şef olan Mehmet Durusoy, Milli Eğitim Müfettişi Turan Çavdar’da memurluktan ihraç edilen isimler içerisinde kendisini gösteriyor. 61 adet öğretmen görevden atılmış durumda. Erciyes Üniversitesi kapsamında bulunmakta olan toplam 7 akademisyen ise görevinden ihraç edilmiş durumda.

TOPLAM 4.464 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ!

Olağanüstü Hal çerçevesinde çıkartılmış olan 686 sayılı KHK ile birlikte memuriyetten ihraç edilen kişilerin sayısı 4.464’ü bulmuş durumda. Daha önceden ihracı yapılmış olan 17 kamu görevlisi ise geri görevine döndürüldü.

Türkiye üzerinde toplam olarak; Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde çalışmakta olan 893 kişinin ihraç işlemleri yapılırken, EGM kapsamında 417 kişi ihraç edildi. İçişleri Bakanlığı’ndan 49 kişinin ihracı yapılırken, Yargıtay bünyesinden 10 kişi ihraç edildi. YSK’den 10 kişi, TRT’den 88 kişi ve Dışişleri Bakanlığı’ndan toplam 48, aynı zamanda YÖK’ten 330, Ekonomi Bakanlığı’ndan 15 kişi ihraç edilmiş durumda.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir