Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri Şekersporlu Güreşçi Ekrem Öztürk Dünya Birincisi Oldu

Kayseri Şekersporlu Güreşçi Ekrem Öztürk Dünya Birincisi Oldu

Millî güreşçi Ekrem Öztürk (55 Kg) “United World Wrestling” Dünya güreş sitelerinde 2018 yılı Grekoromen güreş dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşti.

24-26 Ocak 2018 tarihleri arasında Büyükler Grekoromen Güreş dalında İran’da yapılan Tahti Turnuvasına katılan Türk Milli takımında çağrılan Kayseri Şekersporlu Güreşçi Ekrem Öztürk 55 kiloda birincilik kupasına alarak altın madalya ile ülkemize dönmesinin ardından Dünyada Gelecek vaat eden güreşçiler sıralamasında Kayseri Şekersporlu Milli Güreşçi 55 kiloda dünya birincisi seçildi.

Dünya grekoromen güreş sitelerinden UnıtedWorld Wrestlıng” in bu değerlendirmesi Türk Güreşi ve Kayseri Şeker ve Kayseri Şekerspor güreş yönetici ve güreşçileri tarafından coşku ile karşılandı.

Daha önceden de Dünya Güreş Birliği UWW Başkanı NenadLalovic 2018 yılında sporcular arasında rekabet arttırmak amacıyla sıralama sistemine geçeceğini belirterek, Dünya Güreş Birliği 2017 kurallarına göre en iyi ilk 5 sıralamasında 75 kiloda Türkiye’den Kayseri Şeker Spor Milli Güreşçisi Fatih Cengiz yer almıştı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir