Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Şeker Yeni Bir Rekor Altına İmza Attı!

Kayseri Şeker Yeni Bir Rekor Altına İmza Attı!

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’in 63. Kampanya döneminde Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir illerine bağlı 12 farklı bölgede toplam olarak 500.000 dekar pancar ekimi gerçekleştirilerek, bir rekor altına imza atıldığını vurguladı.

Başkan Akay, bu kadar ekimin olmasının Kayseri adına çok iyi bir rekor olduğunu iletti ve kendilerinin buna özellikle illa ekeceksiniz diye bir çaba veya zorlama yapmadıklarını fakat çiftçinin bu istediğini, tercih ettiğini ve gerçekleştirdiğini kaydetti.

Kendilerine düşenin ise çiftçinin bu gerçekleştirdiği hususa çözüm üretmek olduğunu kaydetti. Çiftçinin ifadesiyle bu rekorun olması bu şirkete olan güvenin ve sadakatinin sembolü olarak ön plana çıkıyor. Şirketin bu günlere gelecek olduğuna inandıklarından dolayı insanların bunu ektiğini ve Başkan nasılsa bir çözüm bulur kafasında gidiyorlar.

Hal böyle olunca çabanın ve gayretin artması gerektiğini ileten Akay, Bu insanların ekip dahilinde kimsenin hakkını gasp etmediklerini, pancar ektiklerini ve bunu kendi el emekleriyle, alın terleriyle ve helalinden kazanmaya çalıştıklarını aktardı. Bunlara yapılabilecek her türlü katkının ciddi anlamda kutsal bir görev olduğunu belirtti.

Bu anlamda onların isteklerine, meşru isteklerine ve sorunlarına çözüm üretecek gücü iradeyi ve imkanı cenabı Allah’tan bahşetmesini diledi. Şarkışla bölge sınırlarından ziyaret amaçlı gelen çiftçilerin Kayseri Şeker’i ziyaretlerinde artık pancar bedellerinin ne zaman alınacağı, avansların ne zaman yatırılacağını sormayı bıraktığını, Pancar dışındaki ürünlerin değerlendirilmesi konusunda nelerin yapılacağını sorduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir