Kayseri Haber / Ekonomi / Kayseri Şeker Fabrikası’na Vergi Teşekkür Belgesi Verildi!

Kayseri Şeker Fabrikası’na Vergi Teşekkür Belgesi Verildi!

Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay’a ziyaret düzenleyerek, Maliye Bakanı Naci Ağbal adına teşekkür belgesini takdim etti.

Kayseri Şeker Fabrikası’na verilen bu söz konusu teşekkür belgesinin takdim edilmesi anında konuşma gerçekleştiren Kooperatif Başkanı Hüseyin Akay, Maliye Bakanının adına takdim edilmekte olan bu söz konusu teşekkür belgesini bütün Kayseri Şeker adına çalışan çiftçilere ve çalışanlar adına almaktan duymuş olduğu memnuniyeti iletti.

Akay, Maliye Bakanlığı’nın adına Kayseri Vergi Başkanlığı aracılığıyla aldıkları bu belgeden dolayı çok büyük bir memnuniyet içerisinde olduklarını belirtti ve bu belgenin önem seviyesinin ne kadar büyük olduğuna vurgu yaptı.

Kayseri Şeker Fabrikası bünyesinde çalışan çiftçinin dolayısıyla da milletin malıdır dedi. Kayseri Şeker Fabrikası’nın bu kapsamda çalışmakta olan kurumların arasında yer aldığını dile getirdi. Fazla para kazanıp devlete biraz daha vergi oranını artırdıkları da çok büyük memnuniyet içerisine girdiklerini aktaran Akay, Kayseri’de son 3 yıldır vergi rekortmeni olduklarını da belirtti. Bu kapsamda bir misyon sahibi olduklarını ve bu 1.liği bundan sonraki zamanlarda da koruyacak olduklarını belirtti. Kayseri Şeker Fabrikası devlet büyçesine toplam olarak 117.000.000 TL’ye yakın katkıda bulundu. Bu yalnızca kurumlar vergisi ve katma değer vergisi halinde değil, sosyal sigorta primi ve diğer vergiler de bu miktar içerisinde yer alıyor. Sonuçta bunların hepsi devlet hazinesine gittiğinden dolayı bu kapsamda hepsini birlikte değerlendirdiklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir