Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Şehir Hastanesinin Açılışı İçin Geri Sayım Başladı

Kayseri Şehir Hastanesinin Açılışı İçin Geri Sayım Başladı

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 2 ay içerisinde hizmete açmayı planladıkları Kayseri Şehir Hastanesini yapımının son aşamada olduğunu belirtti, ayrıca  devir teslim işlemlerini’de başlattıklarını belirtti. Hastanenin teknik açıdan birçok özelliği içinde bulundurduğunu söyleyen Gümüş, “İnşallah Kayserimize hayırlar getirecek. Bugün hem mimari açıdan hem de teknik açıdan hastaneyi değerlendirecek ekiplerimizle buradayız. Bütün ameliyathaneler, klinikler, poliklinikler değerlendirilecek. Hizmete hazır hale geldikten sonra hastanemizi açacağız. Bu 5’inci şehir hastanemiz.” şeklinde konuştu.

Öncesinde Mersin, Adana, Yozgat ve Isparta Şehir Hastanelerini hizmete açtıklarını anımsatan Gümüş, ””Kayseri, 2018 yılında açacağımız ilk şehir hastanemiz olacak. 2 ay içerisinde bu işlemler tamamlandıktan sonra Kayseri’de vatandaşlarımızın, hastalarımızın hizmetine hastaneyi sunacağız. Hastanemiz 250’ye yakın yoğun bakım yatağı, yaklaşık 400 poliklinik, 45’e yakın ameliyathanesi ile hizmet verecek. Birçok özellikli hizmetleri barındırıyor. Kayseri’nin en üst düzey hastanesi olacak. Diğer hastanelerin taşınmalarını da değerlendiriyoruz. Özellikle Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesinin hemen hemen tamamı buraya taşınacak. Hastanemiz bölgede önemli bir merkez haline gelecek.”dedi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir