Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Şehir Hastanesi Açılıyor!

Kayseri Şehir Hastanesi Açılıyor!

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer tarafından yapılan açıklamada, Hastane’nin sonunda hizmet vermeye başlayacağını, %99 oranında bitirildiği iletildi. Geçen hafta Sağlık Bakanlığı müsteşarı ve Yedi A Grubu’nun yönetim kurulu başkanıyla beraber hastane üzerinde gezim ve inceleme yaptıklarını dile getiren Tamer, Hep beraber birlikte son duruma baktıklarını, tıbbi malzeme listesinin verildiğini, Sağlık Bakanlığı’nın söz konusu listeyi ayarlamaya çalıştığını belirtti.

En kısa zaman içerisinde, hatta 1 ay içerisinde tüm tıbbi malzemelerin de yerleşiminin tamamlanmasının ardından taşınmaya başlanılacak olduğunu sözlerine ekleyen Tamer, Resmi açılış tarihinin de hemen hemen belli olduğunu, 6 Mayıs gibi söz konusu Kayseri Şehir Hastanesi’ni açmayı planladıklarını dile getirdi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımlarıyla birlikte hizmet vermeye başlayacak olduğunu dile getiren Tamer, tüm Kayseri halkına hayırlı olsun dileklerini de iletmeyi unutmadı.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer aynı zamanda, Şehir Hastanesi denildiği zaman, 1584 yataklı hastanede hepsinin nitelikli yatak olduğunu vurguladı. Nitelikli yatağın anlamını da söyleyen Tamer, 30 metrekare içerisindeki odalarda televizyonu, hasta başı monitörleri dahil orada refakatçı yatağıyla tam 5 yıldızlı bir otel odası gibi olan oda olduğunu iletti. Bunlara nitelikliği yatak adı verildiğini ileten Tamer, 2023 yılında Türkiye’de yer alan tüm hastanelerde nitelikli yatakları getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Bunu da yapınca sağlıkta Türkiye’nin ikinci bir çağ atlayacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir