Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Sanayi Sitesi’nde Yangın Şoku!

Kayseri Sanayi Sitesi’nde Yangın Şoku!

Kayseri Yeni Sanayi Sitesi’nde yer alan bir dükkan içerisinde çıkan yangın, etrafta şok etkisi yaratırken; itfaiye ekipleri tarafından daha fazla alana yayılmadan ve büyüyerek daha fazla zarar vermeden söndürülürken, dumandan dolayı etki altında kalan 2 kişi ise hemen hastaneye kaldırıldı. 3 işyerinde de yangından dolayı maddi hasar meydana geldi. İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahale yapması ve yangını hemen kontrol altına alması sayesinde 4-5 kat daha fazla zarar potansiyeli olan yangın, en düşük zararla atlatıldı.

Alınan bilgiler neticesinde Osman Kavuncu Mahallesi’nde yer alan Yeni Sanayi Sitesi 6152. sokakta yer alan dükkanın birinde yangın meydana geldi. Durumun yetkili birimlere ihbar edilmesiyle birlikte itfaiye ekipleri, polis ekipleri, sağlık ekipleri, UMKE ekipleri ve AFAD ekipleri bölgeye hızlı bir şekilde sevk edildi.

Polis ekipleri, çevrede yoğun güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri de hızlı bir şekilde yangına müdahalede bulundu. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından hemen kontrol altına alınırken, dumandan dolayı etki altında kalan 2 kişi hemen sağlık ekipleri tarafından hastaneye sevk edilerek tedavi görmeye başladı.

Yangının sonucunda 2 yaralı ve 3 dükkanda maddi hasar meydana geldi. Yangının neden çıktığına dair soruşturma başlatıldı.

 

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir