Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri Saadet Partisi’nden “Bonzai İçme, Boza İç” Etkinliği

Kayseri Saadet Partisi’nden “Bonzai İçme, Boza İç” Etkinliği

SP Gençlik Kolları Kayseri Şubesi aracılığıyla Yeşilay Haftası’ndan dolayı düzenlenen farkındalık organizasyonu çerçevesinde aynı zamanda Arabesk dinleyip meyhaneye gideceğine, ezana kulak ve camiye git yazılı pankart da dikkat çekti. SP Gençlik Kolları Başkanı Samet Yücel, etkinlikte yapmış olduğu konuşmada, Türkiye’nin uyuşturucu, sigara ve alkol tarzında zararlı maddeler en kolay erişim yaşanan ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

Anne ve babaların sigara tüketmesi ve bununla birlikte alkol tüketmesinin de çocukları bu zararlı alışkanlıklara bir adım daha ittiğini bildirdi. Yücel, Türkiye’nin sigara üretimi kapsamında dünya ülkeleri arasında 7. ülke olduğuna değindi. Tütün ürünlerinden dolayı 110.000 kişinin zamansız bir şekilde ölümünün gerçekleştiğini belirten Yücel, Alkol konusunda ise eğitim konusunda stresli olan ve aşırı sorumluluğu yüklenmekte olan gençlerin, eğitimsiz insanlara göre daha fazla alkol tüketmekte ve daha fazla eğilim de olduklarının altını çizdi.

Bonzai gibi zararlı maddelerin kullanımının ise ilkokul kapılarından içeri girecek kadar, düşük yaşlara indiğini aktaran Yücel, Anayasa’da gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasına yönelik olan maddelerin yetersiz kaldığını ve düzenleme gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.

konuşmasının sonradan Gençlik Kolları, hazırlamış oldukları 1000 kişilik boza ve şerbeti halka dağıttı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir