Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Belli Oldu
GEÇTİĞİMİZ HAFTA SONU YAPILAN KAYSERİ OTO SANATKARLAR ODASI 28. OLAĞAN GENEL KURULU'NDA YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLEN ŞEYHİ ODAKIR, "ALDIĞIMIZ OY BİZİ ŞIMARTMAYACAK, ESNAFIMIZ İÇİN HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ" DEDİ. (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)

Kayseri Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen oto sanatkarlar başkanlık seçimi sonucu belli oldu. 28.Genel kurulun’da yeniden başkanlığa seçilen Şeyhi Odakır, ”Aldığımız oy bizi şımartmayacak esnaf kardeşlerimiz için hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi

Yapılan Genel kurul oylamasında 861 oy alan Şeyhi Odakır , diğer adaylarını geride bırakarak tekrar başkanlığa seçildi.Genel kurulu değerlendiren Odakır, ”Aldığımız oy bizleri şımartmayacak ve her zaman esnafımızın yanında olacağız, hizmet vermeye devam edeceğiz.Yapılan seçim camiamıza, Kayserimize hayırlı olsun. Yeni bir görev verildi bize. Aldığımız oy kesinlikle yönetim olarak bizi şımartmayacak, çünkü arada büyük bir fark var. Üyelerimiz; ‘Bu işi yürüyerek yapıyordunuz artık koşacaksınız’ diyordu. Yani koşmak için bize görev verildi. İnşallah yeni dönemde koşacağız. Bize oy veren, vermeyen; seçime katılan, katılmayan herkese teşekkür ediyorum. Bin 500 üyemiz var, bir ayrım yapmak kesinlikle olmaz. Bugünden itibaren muhalefetteki arkadaşlarımız da ziyarete geliyorlar, onlarla da kucaklaşıyoruz. Biz şehirde ve sanayimizin içinde bir aileyiz. Bir seçim heyecanı olacak, muhalefet olacak ama bizi üzen taraflar da oldu. Yapılan güzel işler vardı, bunlar için bir teşekkür etselerdi ama bu teşekkürü bile çok gördüler. Verdiğimiz sözler, vaatler var. Bunlar seçim vaadi değil, kimseyi kandırmak için seçim vaadi vermedik. Biz esnafımız için hizmet etmeye devam edeceğiz, arkası kesilmeyecek”dedi.

Sanayi sitesinin eskidiğini ve bu dönemde kendilerine çok iş düştüğünü belirten Odakır;”Sanayimizin bulunduğu bölümde çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Sanayi sitemizde artık değişim zamanının geldiğini düşünüyoruz. Birinci etabını yaptığımız Oto Servisler Sites’inden sonra ikinci etabı Yeşilyurt’a yapacağız. Bin 500 üyemiz var, yeterli mi? Değil. Bin 500 üyemiz işyeri ve ev sahibi olana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bir motorcunun, kaportacının başını sokacak bir evi, oturacak bir işyeri olduktan sonra hayatını sürdürür gider. Bizim için işyeri çok önemli. Sanayide işyeri aşırı derecede pahalı, alma gibi bir durumu yok küçük esnafın. Ama bakanlık kanalıyla, belediyelerin destekleriyle uzun vade ile ödeyerek işyeri sahibi olursa önümüzü açacak. Onun için bu seçimlerde bize destek olan, oy veren, vermeyen herkesin başkanı olacağız. Oto sanatkarının önünün açık olduğunu düşünüyorum. Bu dönemde çok koşturacağız. Ömrüm boyunca yapamayacağım bir işin sözünü vermedim” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir