Kayseri Haber / Gündem / Kayseri OSB’lerde Hangi Fabrikalar Var?

Kayseri OSB’lerde Hangi Fabrikalar Var?

Kayseri’de 3 tane Organize Sanayi bölgesi bulunmaktadır. 1976 yılında kurulan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin ardından, 1996 yılında Kayseri İncesu Organize Sanayi, 1998 yılında ise Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi kurulmuştur.

Sanayi şehri olma yolunda büyük adımlar atan Kayseri’nin ihracat oranı diğer şehirlere göre çok daha fazladır. Bu yazımızda sizlere Kayseri’de yer alan bu 3 organize sanayi bölgesinde hizmet veren aktif firmalarla ilgili bilgi aktarımında bulunacağız.

Kağıt – baskı ve reklam sektöründen 34 firma, makina sektöründen 51 firma, metal ürünler sektöründen 305 firma, mobilya ve ahşap ürünleri sektöründen 283 firma, otomotiv yan sanayi sektöründen 15, tekstil sektöründen ise 121 firmanın yer aldığı Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin %25,3’lük bölümü metal ürünler sektörüyle uğraşmaktadır.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin firma listesine BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

İncesu Organize Sanayi Bölgesi’nde; Turkuaz Seramik, Betek, Terrawool, Form Sünger & Elyaf, Bostancı Damper, Trustmar Mad. San. Tic. Ltd. Şti, Safi Katı Yakıt A.Ş., Çeri Entegre Ağaç San. Ltd. Şti., K4 EPS Ltd. Şti., ACT PA Ltd Şti., Fidan Geri Dönüşüm LTD. Şti., Ertunç Geri Kazanım, Kaybor Beton Boru Ltd. Şti, MTF İnşaat Ltd Şti., Mira Plastik, Kayserili Tekstil Ltd Şti., Akfelt Ltd Şti., Mirado Kalem A.Ş., Soylu İnş. Ltd. Şti, AR-EL Kablo Plastik San. Tic. Ltd. Şti., Şuayip TÜRKER, Mehmet YENMEZ, Cottonberk Tekstil Ltd. Şti, NAS Pen, Abdurrahman YAZIR, Çavuşoğlu Demir Çelik A.Ş., Özçamlar Demir Doğrama LTD Şti., Yılmaz KAYAR, Yaşar Sönmez firmaları boy göstermektedir.

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde Ahşap, Ağaç İşleri ve Orman ürünleri sektöründen 4 firma, Ambalaj Plastik sektöründen 27 firma, Asansör sektöründen 10 firma, Beyaz Eşyta, Elektronik Ev Aletleri sektöründen 3, Diğer sektöründen 13, Elektrik ve elektronik sektöründen 22, Gıda sektöründen 87, İnşaat yapı malzemeleri sektöründen 59, Kimya ve temizlik ürünleri sektöründen 5, maden, mermer ve granit sektöründen 13, Makina sektöründen 15, Metal ürünler sektöründen 44, Mobilya sektöründen 58, Otomotiv ve yan sanayi sektöründen 2, PVC Pencere ve kapı sistemleri sektöründen 17, Reklam ve tanıtım sektöründen 5, tekstil sektöründen ise 11 firma yer almaktadır.

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Firmalarına BURAYA TIKLAYARAK Ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir