Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri OSB Çalışanları Anayasa Değişikliği Konusunda Bilinçlendirilecek!

Kayseri OSB Çalışanları Anayasa Değişikliği Konusunda Bilinçlendirilecek!

Sivil Dayanışma Platformu Kayseri Temsilciği Başkanı Mustafa Özkan tarafından yapılan açıklama kapsamında, 16 Nisan tarihine kadar bu şekilde yapacak oldukları bilgilendirme toplantılarının büyük bir hızla devam edecek olduğunun altını çizerek, 16 Nisan 2017 Pazar günü halk oylamasına sunulacak olan söz konusu Paket hakkında halkı bilinçlendirmek ve kafalarda bulunmakta olan soru işaretlerini çözüme kavuşturmak amacı güdülerek, Sivil Dayanışma Platformu liderliğinde KAyseri’de 2 farklı toplantı yapıldığını belirtti.

İlk toplantının, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bilinçlendirilmesi, ikincisinin ise Kayseri halkının davet edildiği bilgilendirme paneli olduğunun altını çizdi. Bu iki toplantının da çok yoğun ve büyük ilgi gören toplantılar olarak gündeme geldiğini belirten Özkan, Yeni bir çalışma daha başlatmış olduklarını, 1.Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı işbirliğiyle Anayasa Değişiklik Paketiyle ilgili çalışan işçilere bilgi aktarımı yapılacağını aktardı.

Bu çalışma için toplam olarak 9 kişiden meydana gelen 3 farklı ekibi görevlendirmiş olduklarının altını çizen Özkan, güncel olarak 6 farklı çalışanına bilgilendirme toplantısını yapmış olup, 16 Nisan tarihine kadar 25 farklı fabrikada bu toplantıları devam ettirmeyi hedeflediklerini aktardı. Bu çalışmanın amacının referandum öncesi, neye oy verildiğinin bilinmesinin ve Kayseri halkının aydınlatılması olduğunu ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir