Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri, Okçuluk Sporunda Bir Şampiyon Daha Çıkardı!

Kayseri, Okçuluk Sporunda Bir Şampiyon Daha Çıkardı!

Yunanistan’da gerçekleştirilen Avrupa Okçuluk Kupası’nda okçuluk dalında şampiyon olan Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 1. Sınıf Öğrencisi Gizem Elmaağaçlı, 2015 yılında Okçuluk alanında Dünya şampiyonu olmaya hak kazanan ağabeyi Demir Elmaağaçlı ile birlikte Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e makamında ziyaret düzenledi.

Avrupa Şampiyonu Gizem Elmaağaçlı ve yine aynı dalda Dünya Şampiyonu olan ağabeyi Demir Elmaağaçlı’nın almış oldukları başarıların, gençler adına teşvik edici olduğunun altını çizen Çelik, Avrupa şampiyonundan sonra, dünya ve olimpiyat şampiyonu olması gerektiğini ve bunun için dua ettiğini söyledi. Kayseri’yi Türkiye’de okçuluğun merkezi haline getirme arzusunda olduğunu defalarca hatırlattığını aktaran Çelik, bunun için tesis, altyapı tarzında gerekli olan ne varsa yaptıklarını ve hala da yapma arzusunda olduklarını vurguladı.

Kayseri olarak dünya şampiyonları, olimpiyat şampiyonları çıkarmak için, alan üzerinde desteklerini asla esirgemeyeceklerini ve ne gerekiyorsa, eksiksiz , fazlasıyla yapacaklarına değinen Çelik, Şuanda bulunan 3 tesisin varlığından bahsederken, bu tesislerin çalışmalarını çok iyi bir şekilde yaptığını iletti.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından yapılan çalışmalardan ve kurslara katılım gerçekleştiren öğrencilerin sayısında doğal artıştan bahseden Çelik, Bu sene spor okullarından faydalanacak olan öğrenci sayısının 50.000 olduğunu iletti.

50.000 gencin spor ihtiyaçlarına karşılık bulduklarını belirten Çelik, bu imkanların sağlanmadığı takdirde, ya kahve köşelerinde oturulacak olduğunu ya da kötü işlerle uğraşılacak olduğunu veya da sosyal medyada saatlerce boş zaman öldüreceğini iletti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir