Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Kayseri Melikgazi’de 120 Konutluk Proje İhalesi!

Kayseri Melikgazi’de 120 Konutluk Proje İhalesi!

Melikgazi Belediyesi kat karşılığı inşaat işini ihaleye çıkartıyor. Söz konusu inşaat ise Küçükali mahallesi geçici 4. adada konumlandırılacak. 2 blok şeklinde yükselecek olan proje kapsamında toplam yer alan daire ve dükkan sayısı 126 olarak belirlendi. 126 adet daire ve dükkandan 120 adeti daire iken 6 adet de proje kapsamında dükkan yer alıyor.

1 Blok üzerinde toplam olarak 168 metrekare büyüklüğe sahip olan 48 daire ve 338,97 metrekare büyüklüğünde 4 dükkan yer alırken. Diğer inşa edilecek olan blok kapsamında 95 ve 115 metrekare alanı bulunan 72 daire yer alacak ve aynı zamanda 208,97 metrekare büyüklüğünde 2 adet dükkan da proje kapsamında kendini gösterecek.

İnşaat maliyeti ise toplam olarak 13.983.54 TL olarak belirlendi. İhale 14 Şubat 2017 Salı günü yapıldı. Söz konusu İhale Melikgazi Belediyesi Encümen Saonun’da yapılmıştı. Kentsel dönüşümün bütünlüğünün önüne geçmek adına çevre düzenlemesini Belediye’nin üstlenecek olduğu projenin 3 yıl sonra teslim edilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında yapılacak olan tapu devirleri, inşaat %20 seviyesine çıkmadan gerçekleştirilmeyecek.

İhalenin kazananı hakkında herhangi bir açıklama ve bilgi bulunmuyorken, ihalenin tamamlanmış olduğunu ve 3 yıl (36 ay) sonra konutların anahtar teslimlerinn yapılacağı bilgisini aktarabiliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir