Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Mehmetçiğe Bin Bayrakla Selam Verdi!
75 YILLIK KAYSERİ MERKEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN ÖĞRENCİLERİ, 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI KAPSAMINDA TÜM ŞEHİTLERE VE AFRİN ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA GÖREVLİ MEHMETÇİĞE BİN BAYRAKLI KOREOGRAFİ İLE SELAM GÖNDERDİ. (ALİ GÖÇ - SELMA KARA/KAYSERİ-İHA)

Kayseri Mehmetçiğe Bin Bayrakla Selam Verdi!

75 yıllık tarihi bulunan eski Kartal Meslek, yeni Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde tüm şehitlere ve Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’na kahramanca savaşmakta olan mehmetçiklerimize, bin bayrak bulunan kareografiyle selamlarını iletti.

Tören, Kartal Şehitliğinde şehitler için gerçekleştirilen kuran tilavetiyle birlikte başladı. Hemen sonrasında öğrenciler, tarihte ve bugün de varlığını devam ettirmekte olan 16 büyük Türk devletinin bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş yaptı.

Saygı duruşu ve hemen ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla  birlikte start alan programda toplam 1.000 öğrenci, giydiği kıyafetlerle kırmızı ve beyaz şapkalarla bayrak kareografisi yaparak muhteşem bir görüntü altına imza attı.

Öğrenciler düzenlenen törenin ardından Kayseri Büyükşehit Belediyesi Mehter takımının eşliğinde marşlar dile getirdi.

Programla ilgili açıklamada bulunan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, vatansever gençlerden gurur duyduğunu vurgulayarak, Onların yarının, istikbalin en önemli temsilcisi olduklarını dile getirdi.

Etkinlik için çalışma süresinin yalnızca 10 gün olduğunu dile getiren Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selçuk Erdem ise, Gençlerin manevi ve milli yönden çok dolu olduklarını, onlara ufuk gösterildiği takdirde, muhteşem şeylerin temelinin atılacağını iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir