Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri Hayvanat Bahçesi Açılış Kapanış Saatleri

Kayseri Hayvanat Bahçesi Açılış Kapanış Saatleri

Hayvanat Bahçesi Veterinerlik Binasının bünyesinde son teknoloji donatılara sahip bir adet büyük ve bir adet küçük 2 ameliyathane, bir adet Sterilizasyon odası, bir adet laboratuvar, bir adet ilk müdahale odası, bir adet röntgen odası ve üç tane de müşahede odası yer almaktadır. Bu şekilde hayvanların sağlık durumlarında herhangi bir olumsuz olduğu takdirde anında müdahale yapılarak herhangi bir problem olmadan hayvanı geri eski sağlığına kavuşturmaktadırlar.

Hayvanat Bahçesi’nde 2500’e yakın farklı hayvan türü yer almaktadır. Bu hayvan türlerinin tamamına bakma fırsatı sunulmaktadır fakat herhangi bir şekilde içeri girme talebinizde v.s. ret cevabı alacaksınızdır. Aynı zamanda Hayvanat bahçesine gece girişleri tamamen yasaktır, çünkü havanın kararmasıyla birlikte hayvanların rahat etmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı hayvanların yanına bakıcıları hariç kimse giremez.

Saat 10:00’da kapılarını ziyaretçilerine açan Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi, saatler 17:30’u gösterdiğine kapılarını tekrardan kapatmaktadır. Öğrenciler için 1 TL olan gezi ücreti, yetişkinler için 2,5 TL olarak belirlenmiştir.

Keyifli vakitler geçirmek için Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’ne ziyaret düzenleyenler hiç pişman olmadan geri dönmektedir.

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir