Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri Havaalanı’ndan Erciyese Nasıl Gidilir?

Kayseri Havaalanı’ndan Erciyese Nasıl Gidilir?

Erciyes Kayak Merkezi, kış günlerinin olmazsa olmaz kayak merkezlerinin biri halindedir. Gerek şehir içi gerekse de şehir dışı pek çok kişinin ilgi odağı halini almıştır. Turnuvaların düzenlendiği, turist yoğunluğunun fazla olduğu , ünlü kayak merkezleri arasına girmeyi başarmış olan Erciyes Kayak Merkezi’ne, Havaalanı’ndan ulaşım nasıl sağlanmaktadır? Kayseri Havaalanı’ndan Erciyese Nasıl Gidilir?

Erciyes Kayak Merkezi ve Kayseri Erkilet Havaalanı arasında 27 kilometre uzaklık bulunmaktadır. Havaalanı’nda iniş yaptığınızda taksi ile çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda, şehir merkezinden de Erciyes’e çok rahat bir şekilde ulaşım imkanı bulunmaktadır. Kış ayları içerisinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes yolu üzerinde 7 gün 24 saat boyunca yapmış olduğu  çalışmalarla Erciyes Kayak Merkezi’ne gitmekte olan karayolu asla kapanmamaktadır.

Sucuk, pastırma, mantı, yağlama ve birçok yiyeceğiyle ünlü olmuş Kayseri Mutfağı, Erciyes Kayak Merkezi’nde sunuluyor. Kayak yaptıktan hemen sonra Kayak Merkezi’nde bulunmakta olan restoranlar da çeşit çeşit Kayseri Mutfağı’na ait yemeklerden tatmanız mümkün.  Kayak sonrasın da yorgunluğunuzu sıcacık dağ eşliğinde içtiğiniz bir çayla atacaksınız ve muhteşem Kayseri manzarasına doyamayacaksınız.

Erciyes Kayak Merkezi Bilet Ücretleri Ne Kadar?1’er çıkışlık fiyatları, Kayakçı TAM bilet fiyatı 12.00 TL
Kayakçı ÖĞRENCİ bilet fiyatı 9.00 TL
Yaya TAM bilet fiyatı 7 TL
Yürüyen Bant bilet fiyatı 2 TL

Kayseri Havaalanı’ndan Erciyese Nasıl Gidilir?

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir