Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri Erciyes’te Kış Turizmi Tam Gaz Devam Ediyor

Kayseri Erciyes’te Kış Turizmi Tam Gaz Devam Ediyor

Kayseri’nin beyaz örtüsü Erciyes Dağı hem turistlerin, hem de yerli halkın ilgi odağı olmaktan çıkamıyor. Turistik bir tesis olan Erciyes dağı geçtiğimiz yıllarda yapılan yatırımlar ile güzelliğine güzellik kattı. Tesislerde yapılan etkinlikler ise hem halkın ve hem de turistlerin Erciyes’e gelme nedenlerinden oluyor.

Erciyes’te Yapılan Etkinlikler

Erciyes kışın birçok etkinliğe ve konsere ev sahipliği ediyor. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen bu senede  12-14 Ocak 2018 tarihleri arasında yeninden yapılan, Avrupa Voleybol Turnuvası Türkiye’de ilk Erciyes’te yapılmıştır. Birçok etkinliğe öncülük eden Erciyes Snowboard Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapıyor. Engelli fertlerin sosyal alanda kendilerini daha rahat hissedebilmeleri için, Erciyes Engelliler Uluslararası Kar Festivali, gençler için Redbull Jump and Freeze gibi birçok etkinliğe ev sahipliği eden Erciyes Koç Spor Fest Türkiye’ye de ev sahipliği ediyor. Olimpiyat ruhunu aratmayan, Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu olan Koç Spor Fest Kış Oyunları, 2017 kış sezonunda Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleştirildi. Hisarcık Kapı mevkiinde yapılan kış oyunlarına İki gün boyunca 40 üniversiteden 400 sporcu katıldı. Etkinlikte Türkiye’de ilk defa Snowboard Cross ve Ski Cross sporlarının yanı sıra, festival kapsamında Türkiye Şampiyonaları ile eş zamanlı olarak kayak ve snowboard tutkunu üniversiteli katılımcılar yarıştı. Üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturan gençlik festivali Koç Spor Fest 2018 kış sezonunda tekrar Erciyes’te düzenlenecek.

Erciyes’e Gidince İlk Ne Yapalım?

Erciyes’e gittiğinizde ne yapacağınızı bilmiyor iseniz ilk önce Erciyes Dağına bakıp derin ve temiz bir nefes alın. Hemen ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait olan Kardan Adam restorana gidip Sucuk Ekmek yiyebilirsiniz Erciyes’e gelip Kayseri sucuğu yemeden gitmek olmaz, ardından Kardan Adam’ın hemen alt tarafında bulunan Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait olan gişeden Teleferik bileti alıp Erciyes’in o büyülü manzarasını biraz daha yukardan izleye bilirsiniz.

Teleferik Bilet Fiyatları:

Tam: 7 TL

Öğrenci: 5 TL

Kayakçı Tam: 12 TL

Kayakçı Öğrenci: 9 TL

Kayakçı Tam Günlük: 70 TL

Kayakçı Öğrenci Günlük: 55 TL

 

Erciyes’in o büyülü manzarasını yukardan gördükten sonra kayak veya snowboard biliyor iseniz herhangi bir mağazadan kayak malzemelerinizi tedarik edebilirsiniz.

Kayak bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum.

Erciyes A.Ş deneyimli hocaları ile sizlere kayak veya snowboard dersleri veriyor, uygun fiyatlara ister özel ders isterseniz de grup dersi alabilirsiniz. Siz ders alırken arkadaşınız veya eşiniz de o güzel Erciyes manzarasına karşı, dağın üstünde bulunan kafelerden birinde çayını yudumlaya bilir.

Snow Academia

Snow Academia ile çocuğunuzu snowboar, kayak veya snowkite öğrene bilir. Erciyes Kayak Merkezi’ndeki eğitmenler ve pedagoglar, ”kış sporlarının çocukların fiziksel, ruhsal ve kişisel gelişimine büyük katkısı olduğunu” söylemişlerdir.

Kış sporları çocuğunuzun:

>Denge Kabiliyetini Geliştirir

>Hatalardan Ders Çıkararak Özgüveni Sağlamlaştırır

>Bedensel ve Ruhsal Farkındalığı Artırır

>Yeni Arkadaşlıklar Kazandırarak Sosyalleşmeyi Sağlar

>Sporu Eğlenceli Hale Getirir

Eğer kayak, snowboard veya snowkite kaymak istemezseniz veya arkadaşlarınız ile eğlenmenin farklı bir yolunu arıyorsanız, kızakları deneyebilirsiniz saatlik ve günlük kiralanan kızaklar gelen misafirlerin ilgi odağı oluyor. Eğer Erciyes’e gitmeme bahaneleriniz arasında yol kapalıdır, pistler açılmamıştır, otel bulamam gibi bahaneler var ise Erciyes A.Ş hepsini Discover Erciyes ile yok ediyor.

Discover Erciyes Nedir?

Erciyes A.Ş’nin Resmi sitesidir, Discover Erciyes’in 6 dil özelliği var bu da Erciyes’in Turizm alanında nasıl ilerlediğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Pist, Lift ve Yol Durumu

Kayak Pistlerinden Canlı Yayın

Seyahat Planlama

Kayak Haritası, Mekanik Tesis ve Pistler

Bilet Fiyatları

Ulaşım

Dağ Otelleri

Şehir Otelleri

Pist Güvenlik

Kayak Ekipman Kiralama

Restoran ve Kafeler

Etkinlikler

Discover Erciyes sayesinde birçok bilgiye Erciyes’e çıkmadan ulaşıp, kontrollerinizi yapıp gönül rahatlığı ile Erciyes’in tadını çıkara bilirsiniz.

Erciyes Şehir İçi Otobüs Seferleri

Gidiş Saati
Havaalanı Önü
Gidiş Saati
İpeksaray Karşısı
Gidiş Saati
Ahievran Zaviyesi
Dönüş Saati
Kayak Merkezi
08:50 09:00 09:10 12:00
09:50 10:00 10:10 14:00
10:50 11:00 11:10 15:00
11:50 12:00 16:00 15:00

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir