Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de Dilendirilen 10 Çocuğun Ailesine Ceza Yağdı

Kayseri’de Dilendirilen 10 Çocuğun Ailesine Ceza Yağdı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda, kamuoyunu rahatsız eden dilencilik faaliyetlerini durdurmak amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda, halkın yoğun olarak kullandığı caddeler, mahalleler, parklar ve meydanlar da yapılan mendil satma, halktan zorla para alma, cam silme, yaya ve yolcuları rahatsız eden 10 çocuk hakkında, ailelerine cezai işlem uygulandı. Türk Ceza Kanunun 233. maddesine dayanarak yapılan çalışmalarda, ‘Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali’ suçundan işlem yapıldı. 10 aileye verilen cezanın yanı sıra,  15-18 yaş aralığında 2 çocuğa Kabahatler Kanundan işlem uygulandı.

Çocuk Şube Müdürlüğünden yapılan açıklama da “Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir