Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Yaşlılar İçin Büyük Hizmet!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Yaşlılar İçin Büyük Hizmet!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaşlıların daha huzurlu ve mutlu bir yaşam devam ettirmeleri adına Evde Sosyal Destek Hizmeti Yaşlı Destek Programı (YADES) projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Huzurevi’nde yapılan projenin tanıtım toplantısında konuşma gerçekleştiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, projeden Kayseri merkezde oturmakta olan, ihtiyaç sahibi tüm 65 yaş üzeri vatandaşların yarar elde edebileceği kanısına vararak, Yapılan her projenin üstler tarafından büyük taktir topladığının altını çizdi. YADES projesinin de bu çerçeve dahilinde çok büyük gurur kaynağı olduğuna değinen Mustafa ÇELİK, Kayseri’nin milli ve manevi değerlerinin bulunduğunu, örf, adet ve geleneksel yapısının gerektirdiği üzere yaşlı kesimin huzurevinde bakımının yapılmasının en son seçenek olduğunu belirtti.

Kendilerinde huzurevlerinin bu şekilde bir algı oluşturduğunu ileten Çelik, bunun beraberinde ailelerin de çekirdek aile olarak yaşama tercihlerinin yükseliş gösterdiğine dikkat çekti.

Aynı zamanda huzurevlerinde barınmak yerine kendi evleri dahilinde yaşamsal faaliyetlerini tercih  eden oturmuş bir yapının da var olduğuna da dikkat çeken Çelik, haliyle kendi evlerinde tek başına yaşamakta olan yaşlıların da hayatına kolaylık katacak olan desteklerin verilmesi gerektiği noktasına dikkat çekti.

Bu YADES projesinin de Kayseri üzerinde ikamet eden 65 yaş üzeri yaşlıların evlerinde bakımına destek verilmesi amacıyla ortaya atıldığını ileten Çelik temel hedefin bu olduğunu vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir