Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Büyükşehir Belediyesi Türk Bayrağı Rekoru Kıracak!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Türk Bayrağı Rekoru Kıracak!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 18 Nisan Çarşamba günü dünyanın en büyük Türk Bayrağı temasını alan lale peyzajını Kayseri’de düzenleyecek. Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yapılmakta olan söz konusu peyzaj düzenlemesi Prof. Dr. Orhan Kural önderliğindeki rekor tescil ve hakem heyeti gözetimiyle birlikte gerçekleştirilecek.

Başta laleler olmak üzere birbirinden güzel sayısız çiçekle birlikte şehrin bir botanik havasına bürünmesi ve çiçek bahçesi gibi boy göstermesi şehrin güzelliğine güzellik katacak. Bu göze hitap eden projeyi Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda yapacak.

17 Nisan Salı günü saatler akşamı gösterdiğinde başlayacak olan düzenleme, Çarşamba günü sabah 11.00’e kadar sürecek. Bu çalışma dünyanın lalelerden meydana getirilmiş olan en büyük Türk Bayrağı rekor denemesiyle sonuçlanacak.

Cumhuriyet Meydanı’nda bahsi geçen bu peyzaj düzenlemesini Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki rekor tescil ve hakem heyeti bizzat denetleyecek.

400 metrekare alana sahip olması düşünülen ve yaklaşık olarak 168.000 laleden meydana gelecek söz konusu Türk Bayrağı, 18 Nisan – 23 Nisan tarihleri arasında sergilenecek ve bu süre boyunca ise alanda çeşitli kültürel etkinlikler altına imza atılacak.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir