Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 3.500 Kişiye İftar Yemeği Verdi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 3.500 Kişiye İftar Yemeği Verdi!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ile birlikte Erciyes Feneri tarafından verilen iftar yemeğinde misafir olarak yerini aldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Süleyman Kamçı ile beraber Erciyes Feneri tarafından verilen iftar yemeğine katılım gerçekleştirerek, Kayserili vatandaşlarla beraber oruçlarını açtı.

Başkan Çelik ve Vali Kamçı; evine iftara yetişemeyen vatandaşların, yaşlı olduklarından dolayı evde yemek yapmaya zorlanan vatandaşların ve ihtiyaç sahiplerinin katıldığı Hunat Katlı Otoparkı’nda kurulan sofrada yer alan tüm masaları atlamadan teker teker gezdi ve vatandaşlarla sohbet ettiler.

Aynı zamanda Erciyes Feneri tarafından verilen iftar yemeğine her akşam düzenli olarak iftarlık desteği veren Büyükşehir Belediyesi Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi’nde kurulan iftar sofrası da büyütüldü. Başlangıçta 2.000 kişi yemek kapasitesi olan Türbe, verilen iftarın çok yoğun ilgiyle karşılanmasıyla birlikte rakam aşama aşama yükseldi ve 3.500 kişiye kadar ilerledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Seyyid Burhaneddin’in manevi huzurunda günlük olarak tam 3.500 kişiye iftar yemeği hizmeti veriyor.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir