Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Bilim Merkezi 5 Ayda 100.000 Ziyaretçiye Kapı Açtı!

Kayseri Bilim Merkezi 5 Ayda 100.000 Ziyaretçiye Kapı Açtı!

Büyük ilgi odağı olan söz konusu Bilim Merkezi’ni 5 ay içerisinde ziyaret eden kişi sayısı 100.000 olarak meydana geldi.

Kayseri’de özellikle yaşı küçük olan kesimi hedef alan Kayseri Bilim Merkezi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK aracılığıyla 52.000.000 TL’lik yatırımla birlikte hayata geçirilmişti. Anadolu Harikalar Diyarı’nın hemen içerisinde 50.000 metrekare açık, 10.000 metrekare de kapalı alanı barındıran Bilim merkezi’i birbirinden ayrı ve ilginç sergi alanlarıyla her geçen gün ziyaretçi sayısında artış yaşamaya devam ediyor.

Şehrin cazibesinde artış yaşatan en önemli yatırımlar arasında yerini alan Kayseri Bilim Merkezi’nde günlük hayattaki çok sayıda konuya ve faaliyete bilimsel olarak açıklama getiren 105 adet deney düzeneği, özel tasarım galeriler ve çocukların bilimsel çalışmalara katılım gösterebilecek oldukları atölyeler yer alıyor.

Bilim Merkezi’nin en dikkat odağı olan bölümü ise planetaryum olarak ön plana çıkıyor. 14 metre çapı bulunan kubbesi ve 109 koltuk kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük planetaryumunda eğitim ve eğlence amaçlı filmler yayınlanıyor. Temel astronomiden ileri astronomiye kadar çok sayıda konuda bilgi aktarımı da yapılıyor. Planetaryumda bugünlerde pazartesi günleri dışında her gün, “Buzdan Dünyalar”, “Kozmik Macera”, “Mars İstilacıları” gibi filmler gösterilirken, “Güneş Sistemi” ve “Gökyüzü ve Takım Yıldızlar“ eğitimi öğrencilere veriliyor.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir