Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri Beyaz’a Büründü

Kayseri Beyaz’a Büründü

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırdı. Gece her yeri beyaza bürüyen kar Kayserilileri sevindirdi. Sabah araçlarının üzerlerini temizleyen vatandaşlar zaten bir kar yağışı beklediklerini ve çok mutlu olduklarını bildiren vatandaşlar kartopu savaşı bile yaptılar.

Kar yağışının ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri gece geç saatlerde yollara düştüler. Yol açma ve tuzlama çalışmalarına başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri ” Olası bir kar yağışı bekliyorduk ve her türlü duruma karşı hazırlıklıydık” dedi. Şehir merkezinde karın yağması ile Erciyes’te de karın şiddeti arttı Büyükşehir Belediyesine ait kar temizleme araçları, Erciyes’te de yolları açmak için çalışmalara başladı. Kar yağışından dolayı Erciyes’e çıkan bazı otomobil sürücüleri de kaygan yolda zor anlar yaşadı.

Kar Kalınlığı Kaç Metreyi Buldu?

Karayolları 6.Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesine ait kar ile mücadele ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Merkezde 33 cm olan karın kalınlığı, Talas ve hacılar bölgesinde 35 cm’ye ulaştı, Kayserinin beyaz gelinliği olan Erciyes’te ise karın kalınlığı 2 metreyi geçti.

Kaç Gün Sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre hava sıcaklığı şu şekildedir

19 ocak cuma                -4 derece                     Kar yağışlı

20 ocak cumartesi       -8 derece                     Az bulutlu

21 ocak pazar  –              2 derece                     Parçalı bulutlu

22 Ocak Pazartesi          0 derece                     Kar yağışlı

23 ocak salı                    -1 derece                      Kar yağışlı

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir