Kayseri Haber / Gündem / Kaymos’tan Destek Program Bilgilendirme Toplantısı

Kaymos’tan Destek Program Bilgilendirme Toplantısı

Göreve geldiği günden bugüne kadar, sanayicilerimize yol göstermek ve bilgilendirmek amacıyla bu tür toplantılar düzenleyen, KAYMOS Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Deveci toplantıya öncülük etti. Yakup Devecinin yanı sıra toplantıda; ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, KOSGEB Kobi Uzmanı Ahmet Avşar ve dernek üyesi iş adamları’da vardı. ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve KOSGEB Kobi Uzmanı Ahmet Avşar, destek programları hakkında üyelere bilgiler verdiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Deveci,  “Elbette yapacak daha çok şey var. Bu nedenle; 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da sanayicilerimize katkı sağlayacak bu tür bilgilendirme ve istişare toplantılarına devam edeceğiz. Zor geçen bir yılın ardından 2018 yılına daha umutla bakıyoruz. 2018 yılında da sanayicilerimizin sorunlarını Federasyon nezdinde de dile getirmeye ve onların sesi olmaya devem edeceğiz. Şu anda sektör olarak öncelikli beklentimiz; hammadde alımlarımızdaki KDV oranının, ihracatta rekabetçi olabileceğimiz bir orana çekilmesidir”dedi.

Yakup Deveci,  “Bildiğiniz üzere; 23-28 Ocak 2018 tarihlerinde CNR EXPO’da CNR IMOB fuarı var. Bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’na 65 firma ile katılıyoruz. Geçtiğimiz yıl, yerli ve yabancı 165 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası mobilya fuarı olan CNR IMOB bu nedenle önemli bir organizasyon. Tüm katılımcılarımız yoğun bir hazırlık dönemi geçirdi. Bu fuarda da; mobilyada bir marka haline gelen şehrimizi başarılı bir şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu vesile ile sizleri ve tüm Kayserili hemşehrilerimizi de fuara davet ediyorum”diyerek konuşmasını bitirdi.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir