Kayseri Haber / Gündem / KAYMEK Görme Engelliler İçin Engeli Kaldırdı!

KAYMEK Görme Engelliler İçin Engeli Kaldırdı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kapsamında KAYMEK görme engelliler için engelleri tamamıyla kaldırmış durumda. KAYMEK Sanat ve Mesleği Eğitim Kursları aracılığıyla görme engellilere ilişkin diksiyon kursu gerçekleştirildi.

KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kurslarıyla birlikte Altı Nokta Körler Derneği aracılığıyla ortak bir şekilde düzenlenen Diksiyon Kursu KAYMEK İhtisas Merkezi’nde devam etmekte. Kursiyerlere doğru nefes teknikleri, konuşurken tonlama, yazı diliyle konuşma dili arasında meydana gelen farklar, topluluk önünde konuşma biçimlerine yönelik bilgi aktarımında bulunulmakta.

KAYMEK İhtisas Merkezi’nde düzenlenen 64 saatlik kursun sonunda toplam olarak katılım gerçekleştiren 20 kursiyer MEB onayı bulunan sertifikanın sahibi olacak. Bu kapsamda KAYMEK engelliler için tüm engelleri ortadan kaldırmaya büyük bir hızla devam ediyor ve engellilere her konuda umut ışığı olmak noktasında asla hız kesmiyor.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir