Kayseri Haber / Kayseri / Kayak Federasyonu Başkanı Yarar: Türkiye Kayak Kültürüne Alışmalı

Kayak Federasyonu Başkanı Yarar: Türkiye Kayak Kültürüne Alışmalı

Yaptığı açıklama kapsamında Türkiye’nin kayak kültürüne alışmasının gerekli olduğuna değindi.

Erciyes Dağı’nda bugün toplam 20 ülkeden 200 sporcunun katılım göstermesiyle başlayacak olan söz konusu şampiyona, Dünya Snowboard Şampiyonasına ilişkin, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Uluslararası Kayak Federasyonu Snowboard Komite Başkanı Peter Krogoll, İsviçreli sporcu Patriza Kummer, Bulgar kayakçı Radolav Yankov’un gerçekleştirdiği katılımla birlikte basın toplantısı düzenlendi.

Ev sahibi olarak konuşma yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes’in son zamanlarda üzerinde yapılmış olan yatırımlar beraberinde çok güzel bir tesis haline geldiğini belirtti. Türkiye üzerinde 102 metrelik pist uzunluğu ve 3 ayrı birbiriyle irtibatlı mekanik tesislerin yer aldığı, toz kar adı verilmiş olan kar kalitesiyle dünya çapında bir ününün olduğunu belirtti.

Spor Bakanlığı tarafından Erciyes üzerine konumlandırılacak olan Yüksek İrtifa Sporcu Kamp Merkeziyle beraber Erciyes’in çok büyük bir önem kazanacak olduğunu aktaran Çelik, ana sponsor olan İstikbal’e teşekkürlerini iletti.

Kayak Federasyonu Başaknı Erol Yarar da bugün gerçekleştirilecek olan organizasyonun 12 Uluslararası televizyon ve Türkiye üzerinden 2 ulusal televizyonun canlı bağlantıyla yayınlanacağını aktardı.

Dünya Snowboard Şampiyonası’nı Türkiye üzerinde gerçekleştirerek, Türkiye’yi bir anlamda kayak dünyasına bağlamanın gerekli olduğunu aktaran Yarar, Dünya üzerinde yaklaşık olarak 50.000.000 tane sürekli gezmekte olan kayakçının olduunu belirtti. Birçok ülkenin bu söz konusu kayakçıları kendilerine çekmeye çalıştıklarının altını çizen Yarar, Ondan dolayı Erzurum’da geçen zamanlarda yapılan olimpiyat yarışmasını ve Erciyes’te düzenlenen dünya şampiyonasını çok iyi bir şekilde değerlendirmenin gerekli olduğunu aktardı.

Kayak branşı üzerinde 50 yıl geride olduğumuzu belirten Yarar, Kayseri’nin bu konuda düzenlenmekte olan ulusal anlamda olan yarışmalarda ön plana çıktığını belirtti. Bu söz konusu yarışların sadece kayak yarışı deyip de geçilmeyecek, uluslararası dünya ile işbirliği içinde olan işler olduğu için çok büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

İnsanları, kayağa teşvik etmek amacıyla 3 K formülüyle ön plana çıktılarını aktaran Yarar, bu 3 K’nın: Kayak, Kebap ve Kızak olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir