Kayseri Haber / Gündem / Karayolları Çalışanları, Kan Bağışladılar!

Karayolları Çalışanları, Kan Bağışladılar!

Karayolları Kayseri 6.Bölge Müdürlüğü’nün merkez Melikgazi ilçesi sınırları içerisinde kendini göstermekte olan merkez binası kapsamında yapılan kampanya çerçevesinde, kan bağışlayanlar, form doldurdular ve kan tahlili yaptırdılar.

Kan bağışlamasında hiçbir sakınca bulunmayanlar, Türk Kızılayı ekiplerine kan bağışında bulundular. Bağışçılara, meyveli soda ve çikolatalı bisküvi ikramı yapıldı. Bölge Müdürü Şenol Altıok, Karayolları camiası olarak toplumsal sorumluluk ve üzerlerine düşen görevleri her zaman yaptıklarına değindi ve bu zamana kadar böyle devam etmekte olan bu sorumluluk alma işlemini kurumları var olduğu sürece her zaman olacağını belirtti.

Kan bağışına çok büyük önem verdiklerinin altını çizen Altıok, Türk Kızılayı tarafından yapılan stok azlığı açıklamasının hemen sonrasından Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü olarak, bu stoğa katkı vermelerinin gerekli olduğunu ve bunu bir görev olarak görüp benimsediklerini belirtti. Karayolları çalışanlarının yoğun ilgi göstermiş olduğu bağış kampanyasında, Bölge Müdürü Şenol Altıok’da kan bağışı yaparak Kan bağışı yapanlara ve Kızılay camiasına teşekkürlerini iletti.

Kan Vermenin Faydaları

  • Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
  • Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
  • Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
  • Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
  • Kan bağışçısı her kan verdiğinde: AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz taramasından da geçmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir