Kayseri Haber / Kayseri / Kar Voleybol Avrupa Kupası’nın İlk Turu Erciyes’te Yapılacak!

Kar Voleybol Avrupa Kupası’nın İlk Turu Erciyes’te Yapılacak!

Erciyes Dağı, uluslararası kapsamda olan bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. Kar Voleybol Avrupa Kupası’nın ilk turu Erciyes Dağı’nda yapılacak.

2017 yılı CEV Kar Voleybolu Avrupa Kupası Erciyes Dağı’nda bugün başlıyor. Bugün ve yarın yapılacak olan Kar Voleybol Avrupa Kupası’nın ilk turu ilk defa Erciyes’te düzenlenecek. Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Türkiye Voleybol Federasyonu ve Erciyes A.Ş. ortaklığında yapılacak olan söz konusu kupaya katılım gerçekleştiren ülkeler arasında Türkiye, Romanya ve Slovakya yer alıyor. Bu 3 ülkeden toplam 13 erkek ve 10 bayan 23 adet takım katılacak.

Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı, Kar Voleybolu Kupası’nın ilk defa Kayseri’de, hatta Türkiye üzerinde ilk defa Kayseri’de yapıldığını gururla belirtti. İlk ayağın Erciyes’te düzenlenecek olduğunu belirten Cıngı, ilkinin 2015 yılında yapıldığını ve bu işi devam ettirmesi gerektiklerini belirtti. Bundan sonraki zaman diliminde ise Kayseri’den futbolcu yetiştirilecek projeler altına imza atmayı hedeflediklerini aktardı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan yatırımlarla da Erciyes’in bundan sonra uluslararası anlamda birçok şampiyonaya ev sahipliği yapacağını gururla belirtti. Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Başkanı Alper Sedat Aslantaş, bu kupanın ilk ayağının ilk defa Türkiye’de yapılacak olduğunu vurguladı. Erciyes’in var olan turizm potansiyeliyle birlikte sporu bir araya getireceklerini aktaran Aslantaş, en kapsamlı bir şekilde bu organizasyonun Erciyes’te yapılacak olduğunu belirtti.

Birçok ülkeden farklı uyruklu şahısların bu şampiyonaya katılım gerçekleştirecek olduklarını belirtti. Avrupa Voleybol Konfederasyonu Kar Voleybolu Turnuva Direktörü Kristina Gehlin Helkgren’de kupanın Kayseri’de yapıldığından dolayı mutluluk içerisinde bulunduklarını belirtti ve herkese teşekkür etti.

Müsabakalar erkekler ve bayanlar kategorilerinde farklı farklı çift eleme yöntemine göre yapılacak. Turnuva bitiminde her bir kategori içerisinde ilk 8’e girmiş olan takımlara para ödülü ve kupa takdimi yapılacak. Erciyes Kayak Merkezi, Devleti Kapı’da ilk müsabaka bugün 9:00 itibariyle başladı, 3 sahada başlayan müsabakalar 17:00’a kadar devam edecek.

19 Şubat Pazar günü müsabakalar erkekler ve bayanlarda yarı final maçlarıyla yine sabah saat 9:00’da başlayacak. 10:00’da 3.lük maçları düzenlenecekken final müsabakası ve ödül töreni de 11 ila 12:45 saatleri arasında olacak. Sabah 11:00’de erkeklerin final maçı start alacak ve sonrasında da kadınlar final maçı başlayacak. Müsabakalar bittiğinde ise ödül töreni yapılacak.

8 ayrı tur şeklinde düzenlenmiş olan 2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun düzenlenecek olduğu ülkeler şu şekilde:

  • 1. Tur – Erciyes Kayseri Türkiye (18-19 Şubat 2017),
  • 2. Tur – Spindleruv Mlyn Çek Cumhuriyeti (25-26 Şubat 2017),
  • 3. Tur – Uludağ Bursa Türkiye (3-5 Mart 2017),
  • 4. Tur – Disentis İsviçre (11-12 Mart 2017),
  • 5. Tur – Kjanska Gora Slovenya (18-19 Mart 2017),
  • 6. Tur – Wagrain-Kleinarl Avusturya (25-26 Mart 2017),
  • 7. Tur – Malbun Lihtenştayn (1-2 Nisan 2017)
  • 8. Tur – Kronplatz / Plan de Corones İtalya (8-9 Nisan 2017)

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir