Kayseri Haber / Kayseri / Kanser, Tedavisi Mümkün Bir Hastalık Olacak!

Kanser, Tedavisi Mümkün Bir Hastalık Olacak!

Son zamanlarda hızlı bir şekilde gelişim göstermekte olan teknolojinin, tıpta da çok güzel ilerlemesi sonucunda, kanserin bazı türlerinde artık yaşam süresi uzayacak. Acıbadem Kayseri Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Abdullah Büyükçelik, bu dev gelişmeler ve ilerlemelerle birlikte artık kanserin kronik bir hastalık halini alacağını dile getirdi.

Son zamanlarda teknoloji üzerinde çok büyük bir ilerleme olduğunu ve bu ilerlemenin de tıp da dahil olmak üzere her dalda umut verdiğini belirten Büyükçelik, bu gelişmeler beraberinde tıpta özellikle metastatik kanserlerde yaşam sürelerinin artık “1 ay, 5 ay” şeklinde değil “1 yıl, 10 yıl, 5 yıl” yani aylarla değil yıllarla ifade edilecek derecede olacağının altını çizdi.

Bahsi geçen gelişmelerle birlikte kanserin artık kronik bir hastalık olacağını ifade eden Büyükçelik, Tedavinin alternatifi ve tedavisi hiçbir şekilde olmayan kanser türlerinde bile artık birden fazla tedavi seçeneğinin var olabileceğini iletti. Her geçen gün yeni tedavi seçeneklerinin, kanser hastalığı noktasında listeye eklendiğinin altını çizen Büyüçelik, Yakın gelecek zamanda kanserin artık kontrol edilebilir, kronik bir hastalık olacağına dikkat çekti.

Artık etrafta görmekte olduğumuz ve kanser tedavisi alan hastaların fiziki görüntülerinin de sağlıklı birinden farksız olduğunu ileten Büyükçelik, Türkiye’de en sık rastlanan kanser türlerinin hepsinde belirli ilerlemelerin mevcut olduğunu sözlerine ekledi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir