Kayseri Haber / Gündem / Kan Davası Sonucu İki Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası!

Kan Davası Sonucu İki Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası!

2016 yılının Ağustos ayında Battalgazi Mahallesi’nde bir gün ara ile iki cinayet altına imza atıldı. 2 Ağustos tarihinde Melikgazi ilçesi Battalgazi Mahallesi’nde bir aracın içerisinde av tüfeği aracılığıyla çıkarılan ateş sonucunda Tugay G. (27) yaralandı. Çevredekilerin polisi arayıp ihbar etmesinin üzerine olay yerine gelen 112 polis ekipleri, Tugay G.’yi Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servis’e kaldırdı.

Tedavi altına alınan Tugay G., yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. Olayla ilgili olarak Y.K., M.K., Ç.K ve G.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu olaydan hemen bir gün sonra ise aynı mahallede yer alan ve katil zanlısı olduğu öne sürülen G.K.’nın amcasının oğlu, Yasin K. (21) tabancayla vuruldu. Vücuduna tam 8 mermi isabet eden genç hayata gözlerini yumdu.

Olay ardından Tugay G.’nin yakınları teker teker gözaltına alınırken, Yasin K.’nin canına son verdiğini itiraf eden H.D.G ve O.G. ve A.G. tutuklandı. Diğer şüpheliler de tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

17 Nisan’da 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Tugay G.’nin öldürmesine yönelik davada mahkeme heyeti gerçekleştirilen yargılama sonucunda tutuklu sanıklar M.K. ve G.K.’ye haksız tahrik altında kasten adam öldürme suçundan 15’er yıl olmak üzere 2 sanığa toplam 30 yıl hapis cezası verirken, Y.K. ve Ç.K’nın ise beraat edilmesi hükmünü vermişti.

Tugay G.’nin yakınlarınca canına kıyılan Yasin K ile ilgili davada ise tutuklu sanıklar O.G. ile A.G.’ye kan gütme kastıyla adam öldürme suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet. Yasin K’yi öldürdüğünü itiraf eden H.D.G.’ye ise kasten adam öldürme suçundan 22 yıl, hürriyeti yoksun bırakma suçundan ise 4 yıl olmak üzere 26 yıl hapsine karar verildi. Diğer sanıklar ise ceza almadan mahkeme kapandı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir