Kayseri Haber / Gündem / Kamyonetten Toplam 6.900 Adet Kaçak Sigara Çıkartıldı!

Kamyonetten Toplam 6.900 Adet Kaçak Sigara Çıkartıldı!

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla gerçekleştirilen yol kontrolü kapsamında, Suriye’li olduğu belirlenen A.A. ve A.G.’nin içerisinde yer aldığı Hatay plakalı kamyonet çevrildi. Araç içerisinde yapılan arama kapsamında toplam olarak .6.900 paket gümrük kaçağı sigaraya el konuldu. Şüpheli şahıslar gözaltına alınarak şubeye götürüldüler.

Geçen hafta ise yine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin gece saat 02:00 ciarlarında yapmış olduğu denetim sonucunda S.S yönetiminde olan İstanbul plakalı, çekici ve Denizli plakalı Tırlar durduruldu. Yapılan inceleme sonrasında ise çuvallar içerisinde saklanan toplam olarak 196.500 paket kaçak sigaraya el konuldu. Bu kapsamda olaya yönelik TIR sürücüsü şubeye götürülerek yine gözaltına alındı.

Kayseri’de kaçak sigara faaliyetleri son zamanlar içerisinde çok büyük ölçüde artış göstermektedir. Neredeyse her mahallede artık söz konusu gümrük kaçağı sigaraların satış işlemleri devam etmektedir. Bu çerçevede ise polis ekipleri kimseye göz yumdurmamaktadır.

Kaçak sigaralar üretimden dolayı kaçak değildir gümrükten geçerken vergi ödemesi yapılmadığından dolayı gümrük kaçacağı olarak nitelendirilmektedir. Bu kapsamda bu sigarayı alan ve satan herkesin suçlu konumunda, vergi kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla suçlanacağını duyurdular.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir