Kayseri Haber / Gündem / Kafası Demir Parmaklıklara Sıkıştı!

Kafası Demir Parmaklıklara Sıkıştı!

Kayseri’de oyun oynadığı sırada kafası demir parmaklara sıkışan bir çocuk itfaiye ekipleri aracılığıyla kurtarıldı. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda çocuğun sıkıştığı yerden kurtarılmasıyla herkes derin bir nefes aldı.

Alınan bilgilere göre, Kocasinan ilçe sınırlarında yer alan Yakut Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda yer alan oyun parkındaki demir parmaklıklara çocukların birinin kafasının sıkıştığı ihbarı gerçekleştirildi. Yapılan ihbarın ardından olay yerine acil bir şekilde itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Kafası demir parmaklıklara sıkışan çocuğu ilk olarak sakinleştiren itfaiye ekipleri çocuğu sıkıştığı yerden kurtardılar. Aynı zamanda bir diğer itfaiye ekibi de Kayseri’nin Develi ilçesinde, yuvasından düşen bir baykuş yavrusunu tekrardan yuvasına yerleştirdi.

Edinilen bilgiler neticesinde, Develi Devlet Hastanesi’nin bahçesinde, vatandaşların yuvasından düşmüş bir baykuş bulduğu ve hemen 110 itfaiye ekiplerini haberdar ettiği öğrenildi. Hastane bahçesine gelen 110 İtfaiye Ekipleri, teslim almış oldukları baykuş yavrusunu, itfaiye merdiveni kullanarak tekrardan yuvasına yerleştirdi. İtfaiye ekipleri tarafından yapılan çalışma vatandaşlar tarafından çok büyük ilgi ve alaka eşliğinde izlenirken, yuvaya baykuşun yerleştirilmesiyle birlikte itfaiye ekipleri alkışların hedefi oldu.

itfaiye erken saatlerde temposuna başlamış durumda. Kocasinan ve Develi’de gerçekleştirilen çocuk ve baykuş operasyonu sonrasından yüzü gülerek olay yerinden uzaklaşan itfaiye ekipleri, biri insan biri hayvan 2 canlıya da aynı muameleyi gösterdi. Hiçbir şekilde kırmayan, incitmeyen itfaiye ekipleri halktan çok büyük alkış alarak olay yerinden uzaklaştılar.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir