Kayseri Haber / Gündem / Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler Valiliğe Ziyaret Düzenledi!

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler Valiliğe Ziyaret Düzenledi!

Mardin – Diyarbakır karayoluna PKK’lı vatan haini teröristler aracılığıyla yerleştirilmiş olan el yapımı paltayıcının (EYP) infilak etmesinin sonrasında Kayserili şehit Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım’ın cenaze törenine katılma amaçlı Kayseri’ye gelen Orgeneral Güler’i Valiliğin giriş kapısında karşılayan Vali Süleyman Kamçı, yapılan ziyaretten çok büyük memnuniyet duyduğunun altını çizdi.

İlk olarak Valilik Şeref Defterine imza atan Orgeneral Güler, ardından da makamında Vali Kamçı ile bir süre muhabbet etti. Sohbet havasında geçen görüşme sonrasında Orgeneral Güler Valilikten ayrıldı.

Cenaze törenine katılım gerçekleştiren Güler, Şehidin yakınlarına baş sağlığı dilerken, şehidin hanımına bayrak teslimi yaptı. Şehidin eşi yürek burkan o sözleri bayrağı teslim alırken söyledi: “Emaneti, Emanetimdir.”

Şehidin 2 yaşında ki oğlu da cenaze namazında en ön safta babasına dua etti. Şehit yakınları çok kötü durumda olurken, Cenaze namazının kılınmasından sonra Kartal Şehitliğine gidilirken, Tekbir nidaları atıldı ve ardından “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganlarıyla, şehidin cansız bedeni beraberinde şehitliğe gidildi.

Suriye’de şehit olan bir askerimizin annesi ise, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım’ın cenazesinde sinir krizi geçirdi. Bu kapsamda aile yakınları gözyaşları içerisinde şehidi toprağa verirken, şehidin 2 yaşındaki oğlunun asker selamı vermesi dikkatleri üzerine çekip, gözlerden bir kez daha yaşların inmesine sebep oldu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir