Kayseri Haber / Gündem / İzmir’de Kaya Tırmanışı Yaparken Düşen Kadın Hayata Gözlerini Yumdu!

İzmir’de Kaya Tırmanışı Yaparken Düşen Kadın Hayata Gözlerini Yumdu!

Tırmanış bölgesine ulaşan Leyla Kara, tırmanış yaptığı anda iddiaya göre fotoğraf çekmek isterken dengesini yitirerek, yaklaşık olarak 10 metre yüksekliği bulunan kayalık zemine kafa üstü çakıldı.

İzmir’in Buca İlçesi’nde kaya tırmanışı yaptığı esnada dengesini kaybederek düşen 33 yaşındaki Leyla Kara, 1 fotoğrafın bedelini canıyla ödemek zorunda kaldı.

Olay dün akşam Kaynaklar Mahallesi’nde kaya tırmanışı alanında hızlı bir şekilde gelişti. Arkadaşlarıyla birlikte kaya tırmanışı yapma amacıyla tırmanış bölgesinde giden 33 yaşındaki dağcı Leyla Kara, tırmanış yaptığı esnada söylentilere göre fotoğraf çekmek isterken dengesini kaybetti ve bununla birlikte ortalama olarak 10 metre yüksekliği bulunan kayalık merkeze çakıldı.

Kara’nın arkadaşları hemen durumu acil bir şekilde sağlık ve Jandarma ekiplerine iletti. İhbarın ardından hemen olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontroller sonucu, 1 fotoğrafın bedelini canıyla ödediği bilgisi verildi. Talihsiz kadının cansız bedeni, savcının incelenmesiyle birlikte otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir