Kayseri Haber / Gündem / İzmir’de Genç Kız Rögara Düşerek Yaralandı!

İzmir’de Genç Kız Rögara Düşerek Yaralandı!

İzmir’in Çiğli ilçesinde kapağının bulunmaması sebebiyle mukavva ile kapatılan rögara düşen lise öğrencisi kız yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, geçen hafta cumartesi günü Anadolu Caddesi’nde Çiğli Belediyesi’nin hemen karşısında yer alan kaldırımda sakin ve normal bir şekilde yürümekte olan lise öğrencisi İ.B. (17), üzeri mukavva aracılığıyla kapatılan yaklaşık olarak 2 metrelik rögara düştü. İ.B. çevreden yetişen vatandaşların yardımıyla birlikte, sıkıştığı yerden kurtarıldı. Ambulansla birlikte Çiğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İ.B.’nin ayağında doku zedelenmesinin meydana geldiği belirlenirken, Hastane 3 gün rapor verdi. İ.B. aynı zamanda bu olay sebebiyle 3 hafta boyunca koltuk değneği kullanacak.

Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan İ.B. tarafından yapılan açıklamada, üzeri mukavva ile kapatılan rögarın etrafında hiçbir şekilde uyarıcı levhanın yer almadığı, bu yüzden de fark etmediği belirtildi.

İ.B.’nin annesi Yeliz Ünal, kızının başına gelen bu üzücü olayın başka birinin de başına gelmemesi için sorumlulara yönelik yasal süreç başlattıklarını dile getirdi.

Kendi araştırmasına göre, o rögar kapadığının 2 haftadır o şekilde olduğunu iddia eden Ünal, Kızından önce başkalarının da düştüğünü öğrendiğini dile getirdi. Belediye hizmet binasının tam karşısında böyle bir manzaranın çok daha vahim bir hal aldığını ileten Ünal, Belediyelerin havai fişek patlatmakla hizmet etmiş olmadığını, hizmetleri icraatla yapmalarının zorunluluğunu ve her türlü yasal haklarını arayacaklarını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir