Kayseri Haber / Gündem / İstanbul’da VIP Fuhuş Çetesine Operasyon Düzenlendi!

İstanbul’da VIP Fuhuş Çetesine Operasyon Düzenlendi!

Moldova, Ukrayna, Romanya, Kırgızistan, Fas ve Rusya tarzındaki ülkelerden sosyal medya üzerinden tanıştıkları kadınları iş verme vaadiyle kandırıp, Türkiye’ye getirdikten sonra da zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen fuhuş çetesi çökertildi.

DHA’nın yaptığı habere göre, Silivri’de son zamanlarda artış gösteren fuhuş olaylarını yakın takip altına alan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, internet üzerinden yabancı uyruklu kadınları iş verme, evlenme ve ücretsiz tatil umuduyla kandıran ve Türkiye’ye gelmelerini sağlayan organize suç örgütünü takip altına aldı.

Şebekenin lideri olduğu iletilen E.U.’nun otelinde arama gerçekleştirildi. Arama sonucunda, otelin restoran bölümünde konsomatris olarak çalışmakta olan 9 yabancı uyruklu kadının tespiti yapıldı. E.U. ile örgüt üyeleri S.B., Y.D. ve E.E.’nin evlerine eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirildi. Jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 1 adet kuru sıkı tabanca, 2 adet ajanda, çok sayıda dekont ve fuhuşa sevk edilen kadınlara yönelik hesapların ele geçirildiği iletti.

Kadınların alınan ifadelerinde, örgüt mensubu kişilerin kendilerini turistik otel ve villalardaki VİP olarak adlandırmış oldukları kişilere lüks araçlar eşliğinde götürdüklerini, karşı çıkanları ise tehdit ve şiddet yoluyla zorla fuhuşa yönlendirdiklerini ilettiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir