Kayseri Haber / Kayseri / İsrail’de Gözaltına alınan 6 Kayserili işadamı kefaletle salıverildi

İsrail’de Gözaltına alınan 6 Kayserili işadamı kefaletle salıverildi

Mescidi Aksa’da Türk bayrağı açıp fotoğraf çektirdikleri için dün öğle saatlerinde  İSRAİL’de gözaltına alınan, aralarında MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı, Kayseri Ticaret Odası Başkanvekili Celal Hasnalçacı ve 4 işadamının da aralarında bulunduğu kafile, kefaretle salıverildi. Gruptaki işadamlarının yarın İsrail’de mahkemeye çıkarılacakları belirtildi.

2 gün önce Kayseri’den Kudüs’e giden MÜSİAD Kayseri Şubesi ekibi ve 6 işadamı rehberleri Süleyman Borazan eşliğinde, Mescidi Aksa önünde cuma namazını kıldıktan sonra MÜSİAD Kayseri yazılı bir döviz ve Türk bayrağıyla fotoğraf çektiren kafile. İsrail polisi tarfından Davit Polis merkezine götürülerek, gözaltına alındı. Olayın Kayseri’de duyulması ardından TOBB ve MÜSİAD Genel Merkezleri aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binalı Yıldırım, Dışişleri Bakanı  Mevlüt  Çavuşoğlu ile  Kayserili Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konudan haberdar edildi. Yapılan diplomatik girişimlerin ardından 6 Kayserili işadamı gece yarısı kefaletle salıverildi. 6 Kayserili işadamı, yarın İsrail’de mahkemeye çıkarılacak.

Tutukluların serbest bırakılmasının ardından MÜSİAD Kayseri Şubesi tarafından yapılan konuşmada, bu konudaki çabaları için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür etti ve “Kudüs’ün özgürlük meselesinde Türkiye’nin gururlu ve vakur duruşunu sergileyen MÜSİAD heyetine, aileleri ve yakınlarına ‘Geçmiş Olsun’ dileklerimizi iletiriz. Baskı ve zulüm altındaki Müslümanlar’ın mücadelesine destek olmak; imanımızın gereğidir. İşadamları olarak bugün olduğu gibi bundan sonra da haksızlıklara karşı mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir