Kayseri Haber / Eğitim / İŞKUR, Erciyes Üniversitesi’ne İrtibat Bürosu Açtı!

İŞKUR, Erciyes Üniversitesi’ne İrtibat Bürosu Açtı!

İŞKUR Kayseri İl Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi’nde bir irtibat bürosu açtı. Üniversite’de öğrenim görenlere eğitim, staj ve iş konularında yardımcı olmak adına açılmış olan söz konusu büroda İŞKUR Çalışanları, her hafta belirli günlerde öğrencilere hizmet verecek.

Erciyes Üniversitesi kampüs alanında bulunan Kayseri Meslek Yüksekokuluna konumlandırılmış olan İŞKUR irtibat bürosunun açılış programına; Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Gümrük ve Ticaret İl Müdür Alaattin Fırat, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç ve çok fazla davetli katılım gerçekleştirdi.

Konuşma kapsamında, İŞKUR irtibat bürosunun, öğrencilere iş imkanı araştırma ve iş bulma konularında çok büyük fayda sağlanacağını belirtti. Erciyes Üniversitesi Rektörü Güven, Üniversite’de bu şekilde bir irtibat bürosunun kurulmasında desteklerini esirgemeyen başta İŞKUR İl Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

İŞKUR İrtibat Bürosu aracılığıyla meslek yüksekokulları ilk olmak üzerek, iş sektöründe eleman yetiştirmekte olan diğer bölüm öğrencilerinin müracaat edebilecekleri, belki de iş imkanı bulabilecekleri bir büronun oluşturulmuş olduğunu gururla söyledi.

İŞKUR Kayseri İl Müdürü Ayçiçek ise, hizmete açmış oldukları irtibat bürosu sayesinde, üniversitede biten eğitimlerinin sonrasında gelecek zamanda birçok sektörde işe başlayacak olan öğrencilere, hem yol göstermek, hem danışmanlık yapmak, gerek staj yaptırmak gerekse iş olanağı araştırmak, ya da iş bulma konusunda yardım etmeyi amaç edinmiş olduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir