Kayseri Haber / Eğitim / İşçi Maaşını Biriktirdi Arsa Aldı, Milli Eğitime Bağışladı!

İşçi Maaşını Biriktirdi Arsa Aldı, Milli Eğitime Bağışladı!

24 sınıflı Hacı Ömer Ayten Tepecik İlkokulu ve İmamhatip Ortaokulunun açılışı düzenlenen törenle birlikte yapıldı. Kocasinan ilçe sınırlarında yer alan Erkilet Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen Hacı Ömer Ayten Tepecik İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulunun açılış törenine, Valim Yardımcısı Baha Başçelik, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 11.659 metrekare yüz ölçümlü arsayı bağışlayan hayırsever  Hacı Ömer Tepecik’in ailesi katılım gerçekleştirdi.

Hayata gözlerini yuman Hacı Ömer Tepecik’in kızı Mükerrem Küçükarslan, babasının ailesini şu hayatta var olan hiçbir şeyden yoksun bırakmadan akıllı bir şekilde bu arsayı aldığını iletti. Mükerrem Küçükarslan, Babasının bileğinin hakkıyla, alın teriyle çalışan ve bu mutluluğu kendilerine yaşatan bir insan olduğunu gururla söyledi. Bir işçi olarak başlamış olduğu hayatında iş hayatının dışında çarşı, pazar ticareti yaparak geçimini sağladığını ileten Küçükarslan, Kendilerini hiçbir şeye mahrum bırakmadığını, hiç kimseye muhtaç etmediğini iletti. Akıllı yatırımlarla birlikte bir okulun temelinin atılmasına vesile olduğunu belirten Küçükarslan, Babasının iş hayatı sebebiyle belirli süreler içerisinde okula gittiğinden dolayı okuyanları çok sevdiğini belirtti.

En  büyük hayalinin bir okul bırakmak olduğunun altını çizen Küçükarslan, Zamanında alınan bu arsanın zamanla değer kazandığını, Babadan, deden kalma olmadığını, el emeği alın teri olduğunu vurguladı. Eşiyle sırt sırta verip, ailesini hiçbir şeyden yoksun bırakmadan fedakarlığı tek başına yaptığına değinen Küçükarslan, Şuanda onun mutluluğu ve onurunu yaşadığını aktardı.

Hayırseverin diğer kızı Yasemin Biçer ise, Bu okulun ilk imza töreniyle birlikte her zaman babasının yanında olduğunu, babasının çok istekli davrandığını ve bunu görmesini çok istediğini aktardı. Eşi Ayten Tepecik ise, “Dedeyi kaybettik üzgünüm ama böyle bir durum için de çok mutluyum” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir