Kayseri Haber / Teknoloji / iPhone 8 Özellikleri Açıklandı!

iPhone 8 Özellikleri Açıklandı!

Bugün çok sayıda patentinin kabul işlemlerinin tamamlandığı Apple’ın AR – GE ekibi, çok sıkı bir şekilde çalışma yürütüyor. Bu patentlerden iki tanesinin ise bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 8 ile ilgili olması muhtemel.

Farklı tarihlerde başvuru işlemleri gerçekleştirilen toplam olarak 56 adet patenti onay kazanan teknoloji şirketi Apple, Patently Apple adlı patentleri takip eden bir sitenin yapmış olduğu habere göre, ekran çerçevesi oranını %0’a kadar getirerek, telefonun ön yüzünün yalnızca ekrandan meydana gelmesi için uğraşacak.

İddialar çerçevesinde yer alan bir diğer özellik ise parmak izinin ekranın altındaki tuşun üzerinden değil direkt olarak ekrandan okunması olarak ön plana çıkıyor.

Bu özellik, patenti alınmış olsa bile uygulaması çok zor bir özellik olarak belirirken, Macbook Pro’daki Touch Bar adlı alan, dokunmatik ekrandan parmak izi okunmasının mümkün olabileceğini önceki zamanda göstermişti.

Apple’ın bir üründe deneği ve başarılı olduğuna kanaat getirdiği teknolojiyi başka cihazlara taşıma konusunda ki alışkanlığı herkes tarafından bilinmekte. Dolayısıyla, bu özellik iPhone 8’de direkt olarak kullanıcıların karşısına çıkabilir.

iPhone 8’in 2017 yılı Haziran ayında gerçekleştirilecek olan WWDC geliştiriciler konferansında tanıtılmasına yönelik hiçbir şekilde bilgilendirme bulunmadığı gibi beklenti de yer almıyor. Tahminler ise 2017 yılının sonuna doğru yapılacak bir toplantıda alıcılarının karşısına çıkacağı yönünde.

Apple, iPhone serisini büyük bir hızla üretime sokuyor. 6, 6S ve 6S Plus’ın ardından çok kısa bir zaman geçtikten sonra 7 ve denklerini satışa çıkarması, sektör temsilcileri ve alıcılar tarafından büyük bir şaşkınlıkla izlenmişti.

 

İlginizi Çekebilir

Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Kutsal Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde ezan vakitlerinin yanında aynı zamanda İslami yaşama ilişkin günlük hayatta işinize yarayacak 5 alternatif iPhone uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir