Kayseri Haber / Gündem / İlk Türk Gazeteci Yunus Bekir, Mezarının Başında Anıldı!

İlk Türk Gazeteci Yunus Bekir, Mezarının Başında Anıldı!

Kayseri Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kayseri Gazeteciler Cemiyetinin ortak bir şekilde devam ettirdiği etkinlikte, , İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Kayseri Kültür ve Turizm Derneği üyeleri, Ankara’dan gelen Turan köylüleri ve birçok davetli bulunuyordu.

Etkinlik Kuran-ı Kerim okunmasının ardından dua toplanması beraberinde başladı. Kültür ve Turizm Derneğinin adına konuşma gerçekleştiren Yaşar Elden, 8. defa gerçekleştirilen etkinlikle birlikte Yunus Bekir’i anmayı amaç edindiklerini iletti. Yaşar Elden, Yunus Bekir’in bir molla, bir tarikat şehri olmadığını söyledi. Onun özgür olan davasının, tüm mücadelesinin, tüm varlık sebebinin bu coğrafya olduğunu vurguladı.

Bu uğurda çabalarını sarf ettiğini ve tüm yeteneklerini bu uğurda değerlendirdiği için bugün mezar başında hatıralarını andıklarını vurguladı. Anma programına 8 yıl önce Kayseri Kültür ve Turizm Derneği olarak başladıklarını, bir kaç yıldır programa destek veren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Gazeteciler Cemiyeti’ne çok büyük teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

Etkinliği organize edenlere teşekkür eden Turan Köyü muhtar Mehmet Güngör ise, Yunus Bekir’in yaşadığı vakitlerde her zaman yenilikçi ve ıslahatçı faaliyetler yaptığını belirtti. Haksızlığa hiçbir zaman tahammülü olmadığını kaydeden muhtar, cehalete, hurafeye tamamen karşı, hatta düşman olduğunu iletti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir