Kayseri Haber / Gündem / İkbal Çelik, Allah Katında Engel Olmadığını Vurguladı!

İkbal Çelik, Allah Katında Engel Olmadığını Vurguladı!

Düzenlenen yemeğe katılımlarını gerçekleştiren İkbal Çelik, engelliliğin dünyada olan bir durum olduğunun altını çizdi. Bu dünya üzerinde var olan engellerin önüne geçmek adına tüm kurum ve kuruluşların üzerinde bir görevin var olduğunu vurguladı.

Şehit Yiğitcan Çiğa Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin düzenlediği yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik’in yanında aynı zamanda Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar, okul çerçevesinde görev yapan öğretmenler, öğrenim gören öğrenciler ve öğrencilerin velileri katılım gerçekleştirdi.

Bir konuşma yapan İkbal Çelik, Peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v) Yorgunluk, hastalık, tasa, keder, dert, sıkıntı ve gamdan, ayağına batan diken varıncaya kadar, Müslüman’ın başına gelen her şeyin Allah, onun hatalarını bağışlamayla vesile kıldığının altını çizdiğinin yer aldığı Hadis-i Şerif’ini hatırlatarak, başa gelen tüm dert ve cefaları, aynı zamanda bunlara karşı gösterilecek olan sabrın aynı zamanda Allah’ın bir nimeti olduğunun altını çizdi.

Engelliliğin dünya sınırları içerisinde kaldığını ve Allah katında kesinlikle bir engelin bulunmadığını aktaran Çelik, Ebedi alemde engellerin hiçbir şekilde söz konusu olkmayacağının ve engellerin fani dünya ile sınırlı kaldığının altını çizdi. Fani dünyada var olan engellerin kalkması için ellerinden gelen gayreti herkesin göstermesi gerektiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir