Kayseri Haber / Eğitim / İhtisaslaşma Projesine Dahil Edilecek Pilot Üniversiteler Belirlendi!

İhtisaslaşma Projesine Dahil Edilecek Pilot Üniversiteler Belirlendi!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma sonucunda pilot olarak kendini gösterecek olan üniversitelerin seçildiğini ve bunların açıklanacağını kaydetti.

Saraç, sosyal paylaşım sitesi olan Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili bir yazılı açıklama paylaştı. Yeni YÖK olarak koymuş oldukları hedeflerden birinin ise üniversiteler üzerinde meydana getirilecek olan İhtisaslaşma olduğunu hatırlatan Saraç, bu bağlamda başlatmış oldukları Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşması Projesi sürecinde pilot üniversitelerin tespitinin yapıldığını, çalışmaların sürdüğünü devam etti.

İhtisaslaşma süreciyle ilgili kamuoyuna beyan edilmiş olan 2. proje ise araştırma üniversiteleri projesi olarak ön plana çıkmaktadır. Dün akşam YÖK’te, araştırma üniversiteleri projesinin ön değerlendirmesi sonucunda 2.aşamada değerlendirilecek olan 25 üniversitenin rektörleriyle bir araya geldiklerini ve verimli bir görüşme geçirdiklerini aktardı.

Bunun sonraki aşamasının ise, bu söz konusu 25 üniversitenin öz değerlendirme raporlarının, hedeflerinin ve buna ilişkin projelerinin YÖK’e sunulması ve bunun takibinde uygun olarak bulunan üniversite rektörleriyle yapılacak mülakat değerlendirmesi olduğunu vurgulayan Saraç, bu projeyi de en kısa süre içerisinde hayata geçirmeyi ve tamamlamayı temenni edip, hedeflediklerinin altını çizerek yazılı açıklamasına son verdi.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir