Kayseri Haber / Gündem / Hikaye Yarışması Sonuçlandı!

Hikaye Yarışması Sonuçlandı!

Yarışmada birinciliği “Rüyaların Peşinde” adlı hikayesiyle Ergün Doğan kazandı.

Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla düzenlenen Hikaye Yarışmasına yaklaşık olarak katılan hikaye sayısı 2.000’e ulaştı. Yarışmanın sonucu adına Kayseri Lisesi’nde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya yarışmanın seçici kurulunda yer alan Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atabey Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, Hikayeci-Yazar Ali Haydar Haksal, Hikayeci Yazar Necip Tosun, Hikayeci Yazar Cemal Şakar, Yazar-Şair Özcan Ünlü, Hikayeci Yazar Aykut Ertuğrul, Hikayeci Yazar Nurkal Kumsuz ve Hikayeci Yazar İmdat Avşar katılım gerçekleştirdi.

Yarışmayı değerlendiren ve ardından sonuçların açıklanmasını yapan Prof. Dr. Atabey Kılıç, adına yarışmanın düzenlendiği Emir Kalkan’a yönelik bilgi aktarımında bulundu. Emir Kalkan’ın Türk hikayesinin en önemli isimleri arasında yer aldığını da belirten Kılıç, İyi bir Anadolu insanı ve çok iyi bir gözlemci olduğunu belirtti. Hemen hemen tüm eserlerinin Kayseri ile ilgili olduğuna değinen Kılıç, ama tüm Anadolu ve Anadolu’nun sıcaklığını anlatan güzel bir yazar olduğunun altını çizdi. İlerde Türkiye’nin bayrak olacak isimlerinin birisi olarak anılacak olduğunu da ekledi.

Yarışmada Ergün Doğan birinci, İzmir’den Sirayet isimli hikayesiyle katılımlarını gerçekleştiren Caner Çaylak ikinci, İstanbul’da Topal isimli hikayesiyle katılımını gerçekleştiren Recep Çelik ise üçüncü oldu. Mansiyon ödüllerini ise Sümerra Öztürk Şahin, Ayşe Ünüvar ve Hatice Tarkan Doğanay kazandı.

  • Yarışmanın birincisine 7.500 TL
  • ikinciye 6.000 TL
  • üçüncüye 5.000 TL
  • mansiyona layık görülenlere 1.000 TL verilecek.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir