Kayseri Haber / Gündem / Helikopter Kazasında Şehit Olan Polisin Haberi Kayseri’deki Ailesine Ulaştı!

Helikopter Kazasında Şehit Olan Polisin Haberi Kayseri’deki Ailesine Ulaştı!

Tunceli’nin Ovacık ilçesi sınırlarında sabah 11:40 civarında düşen helikopterdeki 7 polis arasında yer alan Kayserili Ahmet Cihan Kilci’nin şehit haberi, Kayseri, Kocasinan Hürriyet Mahallesi’nde yer alan baba evine ulaştı. Bekar ve 27 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan şehit polisimizin acılı babası Ejder Kilci ve annesi Dilber Kilci, oğullarının şehit haberini almalarının ardından fenalaştılar ve hemen acil sağlık ekipleri tarafından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldılar. Helikopter kazasında şehit olan 7 polisin yanında aynı zamanda 1 hakim, 1 asker ve 3 askeri personelin de şehit düştüğünün haberi verilmişti.

Tunceli Vailiği, 12 personelin şehitlik mertebesine ulaştığı helikopter kazasının sebebinin olumsuz hava koşulları olduğunun altını çizdi.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, dün saat 11:40 sıralarında Pülümür ilçesinden havalanan ve daha sonra ise hiçbir şekilde iletişim kurulamayan Skorsky tipi polis helikopteriyle ilgili arama kurtarma çalışmaları kapsamında saat 16:30 civarlarında Pülümür ilçesine bağlı Sarıgül köyü 2500 rakımlı Mahmutboğazı bölgesinde enkaza ulaşım sağlanabildiğini belirtildi.

Olay yerinde yapılan ilk incelemelerin sonucunda, olayın bir terör saldırısı olmadığının anlaşıldığı aktarıldı. Bunun sonucunda olumsuz hava şartlarından dolayı helikopterin düştüğünün anlaşıldığı da belirtildi. Helikopter kazasının sonucunda 7 polis memurunun, 1 hakimin, 1 astsubayın ve yanında yer alan 3 mürettabatın hepsinin şehit olduğu bildirildi. Şehitleri bölgeden alma çalışmalarının, kolluk kuvvetleri ve arama kurtarma ekipleri tarafından devam ettirildiği bilgisi verilmişti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir