Kayseri Haber / Gündem / Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Kongresi Gerçekleştirildi!

Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Kongresi Gerçekleştirildi!

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu içerisinde gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi başkanı Ali Yavuz, başkan adayı Yılmaz Üçkan, şehit aileleri ve gaziler katılım gerçekleştirdiler.

Kuran-ı Kerim okunmasının sonrasından Divan Başkanlığı seçimi adına toplantıya katılan kişilerin oyları resmi oalrak sayıldı. Ardından 186 oyla Başkan Yavuz’un önermiş olduğu isimler Divan’a seçildi.

Denetim ve yönetim kurulu raporlarının bildirilmesinin sonrasında konuşma yapan Yavuz, Üyelerin oylarıyla göreve gelmiş olduğu günden beri, hem kendinin hem de ekip arkadaşlarının bir amaç uğruna mücadele ettiğini belirtti. Amaçlarının, dernek üyelerine, şehit ve gazinin onur ve şerefine yakışır bir şekilde hizmet vermek olduğunu açıklayan Yavuz, şehit ve gazi ailelerinin özlük haklarının, günlük yaşam sıkıntılarının elden geldiği kadar çözüme kavuşturulması için mücadele verdiklerinin altını çizdi.

Ardından, yine bundan sonra üyeler tarafından seçilecek olan ekip arkadaşlarıyla en üst düzeyde, en kaliteli hizmeti sunmak adına çaba içerisinde olacaklarını ve buna talip olduklarını aktardı.

Başkan adayı Üçkan ise, Hayırlısı ile ilk olarak dualara talip olduklarını aktardı, Dua olmazsa diğer her şeyin boş olduğunu aktaran Üçkan, göreve seçildikleri takdirde, asla bir şehit ailesini ayaklarına getirmeyeceklerini tek tek ziyaret edeceklerini ve kendilerinin şehit ailelerinin ayaklarına gidecek olduğunu belirtti. Göreve geldiklerinde şehitlerin her şehadet tarihinde mevlit gerçekleştirecek olduklarını belirten Üçkan, Sosyal etkinlikler düzenleneceğini ve genel merkezle işbirliği içerisinde olunacağını da belirtti. Yapılan konuşmalar sonrasında dernek üyeleri oylarını kullandılar.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir