Kayseri Haber / Ekonomi / Hanımeller Pazarı Faaliyetlerine Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

Hanımeller Pazarı Faaliyetlerine Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

Ev hanımı olup herhangi bir işde çalışmayan kadınların ortak olarak toplanıp, her beraber birliktelik içerisinde oluşturmuş oldukları Hanımeller Pazarının amacına yönelik bilgi aktarımında bulunan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develili ev hanımlarının el emeği ve göz nuru olarak hazırlamış oldukları ürünlerin, hem sergilenip tanıtılması hem de satılması beraberinde aile bütçelerine katkı sağlayacağından dolayı Belediye olarak buranın açılmasına yapabilecekleri tüm katkıları sonuna kadar gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Hanımlara evinde üretmiş oldukları ürünleri, vergi ödemeden pazarda satma imkanı verdiklerini aktaran Cabbar, Yöresel ürünlerle birlikte el sanatlı ürünlerinin aynı pazarda yer almasının büyük bir önem kaydettiğini ve bu kapsamda Develi’nin doğal ve kültürel zenginliklerine katkı sağlanması büyük bir amaç edinilmiş durumda olduğunu belirtti.

Bu amaç neticesinde kadınların kendi üretimi olan ürünleri, Hanımeller Pazarı içerisinde satarak elde edebilecekleri bir alan oluşturduklarını kaydeden Cabbar, her hafta Cumartesi günü olmak şartıyla faaliyet gösteren bu pazara tüm Develi’li hemşehrilerini davet etti.

Hanımeller Pazarı her hafta düzenli olarak rutin bir şekilde Cumartesi günleri, Develi Kadın ve Gençlik Merkezi içerisinde kurulmaktadır ve tüm vatandaşların ziyaretine açıktır.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir