Kayseri Haber / Kayseri / Halaçoğlu: “Korkunun Ecele Faydası Yoktur”

Halaçoğlu: “Korkunun Ecele Faydası Yoktur”

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Türkiye’nin referandum sonucu hayır demekte çok sabit bir karar içerisinde olduğunu belirtti. Ardından söz konusu referandumun sonuçlarının Türkiye üzerinde siyasette deprem etkisi yaratacak ve siyasi görüntüye değiştirecek olduğunu belirtti.

MHP’de hükumet sistemini değiştirecek söz konusu anayasa değişikliğin “Hayır” oyuyla gündeme gelen Halaçoğlu, sosyal medyadan “Hayır” gerekçelerini kendisini takip eden gönüldaşları ile paylaşmaya devam etmekte.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, şimdi de referandum sonuçlarının, siyasette deprem etkisi yaratacak olduğunun iddiasını yaptı. Referandumun halkın bir kesminin hayır bir kısmının da evet diyerek, tamamen özgür bir şekilde özgür iradeye bağlı olarak karar vermesi anlamına geldiğini belirten Halaçoğlu, Millete gitmekten korkmayan demekte olan Başbakan başta olmak üzere anayasa referandumun da evet taraftarlarının, hayır diyenleri terörle aynı kefeye koyduğuna dikkat çekti.

“HAYIR YASAKLANSIN”

Referandum da hayır diyecek kişileri, PKK, FETÖ, gibi terör oluşumlarıyla bir tuttuklarının altını çizdi. Bu tutumun da hayır diyecek olanlar üzerinde bir algı oluşturduğunu ve kendilerini terör örgütü üyesi gibi hissettirdiklerini aktardı. Ardından hayır diyecek kişiler sadece terör örgütü üyeleriyse direkt hayır yasaklansın dedi.

Korkunun ecele faydasının olmadığını vurgulayan Halaçoğlu, Türkiye’nin hayır üzerinde kararlı bir duruş sergilediğini aktardı. Gelecek olan referandum sonuçları, Türkiye üzerinde siyasette bir deprem etkisi yaratacak ve siyasi görüntüyü tamamıyla değiştirecek iddiasında bulundu.

Yasama ve yargı ilk olarak diğer tüm yetkileri kendi bünyesinde toplayacak olan tek adam yönetimi için karşı duruşlarını son nefeslerine kadar verecek olduklarını belirten Halaçoğlu, Kuvva-yı milliyle ruhuyla mücadele edip bağımsızlığı kazananlarla kendilerini örnek gösterdi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir