Kayseri Haber / Kayseri / Hacılar’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıldı

Hacılar’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıldı

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına Hacılar’da, “Minarede Ezan Gökte Al Bayrak” isimli şiir ve türkü programı düzenledi. Programda katılımcılar, duygulu anlar yaşadı.

Hacılar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşların katıldığı “Minarede Ezan Gökte Al Bayrak” isimli program, Hacılar Cami Kebir İmam hatibi Tahir Kiraz’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Programda daha sonra şairler, Sümeyya Aytekin, Malik Şahin, Ergün Bilgi, Orhan Köksal, Ali Osman Bağırgan, Suhey Yayla, M. Ali Gül, Orhan Köksal, Murat Özdeniz, Hacı Kısır, Merve Nur Doğan ve Muharrem Öztürk, 15 Temmuz şehitleri için kendi ve ünlü şairlerin yazdıkları şiir ve türküleri okudular.

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’de programa katılarak Murat Özdeniz ile birlikte Arif Nihat Asya’nın dua şiirini okudu.

Programın sonunda Başkan Doğan Ekici Şairleri tek tek tebrik ederek çiçek takdim etti.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir