Kayseri Haber / Siyaset / Gündoğdu, Parlamento Muhabirleriyle Bir Araya Geldi!

Gündoğdu, Parlamento Muhabirleriyle Bir Araya Geldi!

TBMM İdare Amiri ve Basınla İlişkiler Kurulu Başkanı olan Ahmet Gündoğdu, 15 Temmuz’u şeytanları taşlama zirvesi olarak gördüğünün altını çizdi. 10 yılda bir darbeler olan, adeta Ankara’nın darbelerin başkenti olarak anılmasına sebep olan o dönemleri medyanın da verdiği güçlü destekle birlikte aştıklarını iletti. Başkenti, 15 Temmuz tarihinde, darbeleri püskürtmenin başkenti olan Ankara şehrine döndürdüklerinin altını çizdi.

Gündoğdu, TBMM Üyeler Lokantasında Parlemento muhabirlerine kahvaltı ikramında bulundu. Ahmet Gündoğdu, yapmış olduğu konuşmada, bir ülkenin demokrasinin güçlü bir şekilde bulunmasının; siyaset kurumu, sivil toplum ve medyanın gücü ile orantılı olduğunun altını çizerek, Siyaset kurumu, medya ve STK’nın söz konusu bu gücünü anti demokratik süreçlerde bulunduğu gibi darbecilerin lehine kullanılırsa demokrasinin yok oluşuna katkıda bulunmuş olacağını belirtti. Milletin iradesi çerçevesine ve Türkiye’nin geleceği adına hem demokrasiye hem insana hizmet etmiş olunacağını kaydetti.

2 senedir meclis çerçevesinde gazetecilerle beraber çalıştıklarına işaret eden Gündoğdu, bu 2 yıl içerisinde, darbeyi dokunulmazlıkların ortadan kaldırılmasını ve sistem değişikliğini birlikte yaşadıklarını iletti.

Kendisine göre, Cumhuriyetin kuruluşundan beri Meclisle irtibatlı en önemli tarihler ve konular olarak 1950 gibi, 1923 gibi, 2016 15 Temmuz tarihini ve anayasa değişiklik paketinin 330’un üzerinde oy alarak millete gönderilmesini sayabileceğini iletti.

İlginizi Çekebilir

“Memduh Boydak, FETÖ’nün yarım kalan yemeğini FETÖ’nün kaşığıyla yedi”

Ünlü iş adamı FETÖ’nün Kayseri'deki örgüt şeması mahkemeye verdi. Tutuklu sanık Ahmet M.’nin etkin pişmanlıkta bulunduğu ifadeleri kapsamında tahliyesine karar verildi, duruşması Mart ayına erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir